TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bitėnų skirstymo stotis įjungta į Lietuvos elektros perdavimo tinklą

Elektros laidai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 30 d. į Lietuvos elektros perdavimo sistemą įjungta 330 kilovoltų (kV) įtampos elektros skirstykla Bitėnuose (Pagėgių seniūnija), kuri sujungė į žiedą šalies elektros energijos perdavimo linijas. Nauja infrastruktūra leis perduoti elektros energiją Klaipėdos kraštui tik Lietuvos teritorijoje esančiais elektros įrenginiais.

Bitėnų skirstomajame punkte baigti montuoti visi atviros skirstyklos aukštos įtampos elektros įrenginiai, nutiestos ir sujungtos keturios 330 kV įtampos elektros perdavimo oro linijos.  

„Pirmą kartą per dvidešimt nepriklausomybės metų elektra Klaipėdos kraštui gali būti perduodama nesinaudojant elektros įrenginiais Karaliaučiaus teritorijoje. Tai labai svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti Lietuvos elektros perdavimo tinklo saugumą ir sujungti į žiedą Baltijos jūros regiono valstybių elektros tinklus,“ – sakė Virgilijus Poderys, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.

Iki šiol elektros energija iš Rytų Lietuvos, kur sutelkti pagrindiniai gamybos pajėgumai,  Klaipėdos kraštui buvo tiekiama per elektros įrenginius, esančius Karaliaučiaus srities teritorijoje, todėl bet koks rimtesnis gedimas kaimyninėje valstybėje galėjo sukelti rimtų problemų aprūpinant  elektros energija visą Vakarų Lietuvos regioną. 

Bitėnų skirstyklos ir naujų elektros perdavimo linijų statybos užtruko mažiau nei metus.  Siekiant nesukelti nepatogumų vartotojams, darbai oro linijose buvo vykdomi ir nakties metu.

Šiuo metu vykdomas tarptautinės elektros jungties „NordBalt“ projektas, kartu su statoma Klaipėdos – Telšių 330 kV elektros perdavimo linija ir Klaipėdos pastotės rekonstrukcija, sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemas. Įgyvendinamas „LitPol Link“ tarptautinės jungties projektas sudarys sąlygas sujungti Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemas ir bus vienas iš žingsnių ruošiant Lietuvos elektros perdavimo sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos elektros tinklu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką