15min be reklamos
2022 11 30, 14:30

Biudžeto komitetas siūlo didesnes baudas verslui už blogai apskaičiuotus mokesčius

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė didesnėms baudoms verslui už netinkamai apskaičiuotus mokesčius.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Komitetas trečiadienį pritarė tai numatančioms Mokesčių administravimo įstatymo pataisoms.

Jos numato, kad patikrinimo metu nustačius, kad verslas netinkamai apskaičiavo mokesčius, neteisėtai pritaikė mažesnį tarifą ir dėl to mokėtiną sumą susimažino, jam, kaip ir dabar, būtų priskaičiuojama nepriemoka ir skiriama 20-100 proc. (vietoj 10-50 proc. dabar) nesumokėtos sumos bauda.

Finansų viceministrės Rūtos Bilkštytės teigimu, baudos dėl to dabar skiriamos retai.

„Iš atliekamų patikrinimų tik 20 proc. mokesčių mokėtojų yra skaičiuojamos baudos. Kitu atveju priskaičiuojami papildomi mokesčiai ir (verslas – BNS) susimoka. Baudų skaičiavimas taikomas labai mažai apimčiai mokesčių mokėtojų“, – komiteto posėdyje teigė viceministrė.

Komitetas nepritarė projekto pirminiam siūlymui dėl delspinigių dydžio ir pasiūlė savo variantą.

Komiteto siūlymu, delspinigiai būtų nustatomi įvertinus Vyriausybės vertybinių popierių pelningumą antrinėse rinkose ir tą rodiklį padidinus 7 procentiniais punktais, o ne 10, kaip siūlė Vyriausybė.

„Tačiau bazė, prie kurios yra dedamos tos Vyriausybės vertybinių popierių pelningumo antrinėse rinkose palūkanos, šiuo metu yra 10 proc. ir jeigu dabar uždedame šiuo metu rinkose esantį vertybinių popierių pelningumą, delspinigiai išaugtų nuo 11 proc. iki 15 procentų.“, – posėdyje teigė komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Jis įsitikinęs, kad taikant naują tvarką delspinigių dydis, palyginti su dabartine jų apskaičiavimo formule, nesikeistų.

Mokesčių administravimo įstatymo pataisas ir komiteto išvadą svarstys Seimas. Dėl jų turėtų būti balsuojama iki Kalėdų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką