Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 18d. 19:30

Blogos žinios vairuotojams – degalai brangsta ir dar brangs

Gruodžio 18 dieną degalų kainos Vilniaus degalinėse
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Degalinė

Nuo sausio vidurio brangstant naftai didmeninės degalų kainos ėmė kilti. Šiuo metu jos išaugo 8 proc. Mažmeninėje prekyboje jos kilo kur kas lėčiau, tačiau, ekspertų vertinimu, kainos degalinėse toliau didės.

Rinkos dalyviai pastebi, kad kritusios naftos kainos transporto įmonėms leido lengviau atsikvėpti, tačiau situacija greitai gali grįžti į senas vėžes. Degalų kainos svyravimus savo piniginių storiu puikiai jaučia ir Lietuvos gyventojai.

Kainos šoktelėjo pastarąją savaitę

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė Daiva Jokšienė 15min.lt teigė, kad degalų kaina didėja visur, o Lietuvos degalinėse šis kilimas jaučiasi kur kas mažiau, nei didmeninėje rinkoje.

Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje kainos taip pat didėja. Jos gerokai šoktelėjo pastarąją savaitę, – teigė D.Jokšienė.

„Naftos kaina kyla. Didmeninėje prekyboje degalų kaina pradėjo kilti nuo sausio 20 d. Žinoma, degalų mažmeninė kaina taip pat didėja. Lyginant sausio ir vasario mėnesių kainas, didmeninėje prekyboje jos paaugo 8 proc. Mažmeninėje prekyboje augimas nebuvo toks žymus – vidutiniškai kaina kilo 1 proc.

Rinkos tendenciją mažmenininkai atkartojo lėčiau. Pažvelgus į kaimynines šalis pamatytume lygiai tokią pačią tendenciją. Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje kainos taip pat didėja. Jos gerokai šoktelėjo pastarąją savaitę.

„Scanpix“ nuotr./Piniginė
„Scanpix“ nuotr./Piniginė

Kol kas žiūrint į kainų pokyti didmeninėje rinkoje galima sakyti, kad mažmeninėje prekyboje degalų kaina turėtų kilti“, – nurodė asociacijos vadovė.

Degalų pardavimai augo

2014 m. dyzelino pardavimai augo 17 proc. Tai labai geras rezultatas. Benzino vartojimas pernai nustojo mažėti. Krito suskystintųjų dujų pardavimai.

Pasak jos, praėjusių metų pardavimai nuteikia optimistiškai. Nors mažėjo suskystintųjų gamtinių dujų vartojimas, parduota beveik penktadaliu daugiau dyzelinio kuro.

„Degalų pardavimams įtaką daro ne tik degalų kaina. Tai ir ekonomikos augimo tempai, ir šešėlinė ekonomika. Labai svarbūs kainų skirtumai tarp kaimyninių šalių. 2014 m. dyzelino pardavimai augo 17 proc. Tai labai geras rezultatas.

Benzino vartojimas pernai nustojo mažėti. Krito suskystintųjų dujų pardavimai, tačiau tai rodo, kad keičiasi automobilių parkas ir daugiau vairuotojų renkasi dyzelinius automobilius“, – minėjo D.Jokšienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Degalų kainos „Neste Oil“ degalinėse
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Degalinė

Jos nuomone, atpigę degalai buvo teigiamas impulsas visai Lietuvos ekonomikai, nes žmonių piniginėse atsirado papildomų lėšų vartojimui. „Gyventojų išlaidų krepšelyje degalų kaina užima santykinai nemažą dalį. Kai degalai atpigo, žmonės sau gali leisti daugiau“, – sakė asociacijos vadovė.

Lietuviai degalams pinigų negaili

Degalų paklausa nėra lanksti. Jeigu vartotojams reikia važiuoti, jie važiuoja ir atsisako kitų prekių ar paslaugų, – nurodė S.Raila.

„Statoil” Degalų kategorijos departamento direktorius Sigitas Raila 15min.lt teigė, kad degalai yra specifinė prekė, kurios negali įsigyti ilgesniam laikui, kai kainos mažos.

„Trumpuoju laikotarpiu mes nepastebime didesnių vartojimo pokyčių. Pagrindinė priežastis yra tai, kad degalų paklausa nėra lanksti. Jeigu vartotojams reikia važiuoti, jie važiuoja ir atsisako kitų prekių ar paslaugų.

Tendencijos matomos ilgesniuoju periodu. Kelis metus buvusios aukštos degalų kainos lėmė Lietuvos automobilių parko dyzelizaciją. Du trečdaliai naujai įregistruojamų automobilių yra dyzeliniai, kurie yra taupesni.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Statoil“ degalinė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Statoil“ degalinė

Praėjusiais metais augo dyzelinio kuro pardavimai, tačiau tai labiau siečiau su pasikeitusiais sunkiojo transporto srautais. Jo kur kas mažiau važiavo į Rusiją, srautai krypo į Vakarus. Tokioje situacijoje daugiau dyzelino buvo perkama Lietuvoje”, – sakė S.Raila.

Kainų kilimo metas

Mes matome, kad nafta smarkiai pigo – daugiau nei tikėjomės. Dabar jos kaina ėmė kilti. Degalinės reaguoja į situaciją rinkoje. Šiuo metu yra kainos kilimo tendencija.

Paklaustas, ko artimiausiu metu gali tikėtis Lietuvos vairuotojai, S.Raila sakė, kad prognozės yra labai nedėkingas dalykas: „Mes matome, kad nafta smarkiai pigo – daugiau nei tikėjomės. Dabar jos kaina ėmė kilti. Degalinės reaguoja į situaciją rinkoje. Šiuo metu yra kainos kilimo tendencija.”

Pasak pašnekovo, nėra tikslaus laiko intervalo, per kurį degalinė būtinai sureaguotų į pokyčius didmeninėje degalų rinkoje. Kainas lemia daug veiksnių ir visus juos būtina įvertinti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavybos vieta Šiaurės Dakotoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavybos vieta Šiaurės Dakotoje

„Kiekvienas degalinių tinklas turi savo kainodaros politiką ir nėra tikslių kriterijų, kaip keičiasi kainos. Kartais reaguojama labai greitai, kartais tai užtrunka ilgiau. Tai labai stipriai lemia ir konkurencinė aplinka“, – teigė S.Raila.

Didėjanti kaina tirpdo pelną

Degalų kainų kitimas daro įtaką paslaugų savikainai, tačiau paslaugų kainų prasme pasireiškia tik ilgalaikėje perspektyvoje, – paaiškino E.Liachovičius.

Bendrovės „Girteka Logistics“ generalinis direktorius Edvardas Liachovičius 15min.lt teigė, kad degalų kainų svyravimai daro įtaką verslui, nes degalai – viena iš didžiausių sąnaudų tarptautinių pervežimų savikainoje:

„Degalų kainų kitimas daro įtaką paslaugų savikainai, tačiau paslaugų kainų prasme pasireiškia tik ilgalaikėje perspektyvoje. Tarptautiniams pervežimams itin didelę įtaką daro pasiūlos ir paklausos santykis. Jei rinkoje jaučiamas krovinių perteklius ir transporto priemonių trūkumas, tuomet kainos kyla nepaisant to, kad mažėja degalų kainos. Tokią situaciją matome dabar iš Lietuvos eksportuojamų krovinių pervežimo rinkoje."

Edvardas Liachovičius
Edvardas Liachovičius

Pasak jo, degalų kaina – tik viena iš logistikos paslaugų savikainos dalių: „Nors degalų kainos šiek tiek krito, tačiau Lietuvos vežėjams teko kompensuoti gerokai sumažėjusius pervežimus Rytų Europos rinkose. Pajamų prasme sektorius šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar ilgai laikysis patraukli vieno euro už litrą degalų kaina?

E.Liachovičiaus nuomone, degalų kainoms kylant ir išsilaikant ilgesnį laikotarpį – transporto paslaugos brangs visame pasaulyje, tačiau trumpuoju periodu augančias degalų kainas vežėjai yra priversti kompensuoti iš savo pelno, nes sutartys su klientais sudaromos į priekį, atsižvelgiant į tuo metu vyraujančias rinkos tendencijas bei prognozes.

Didės kelionių organizatorių išlaidos

Mažesnis lėktuvas, gabenantis turistus į vieną populiariausių tarp lietuvių Antalijos kurortą, sunaudoja 7,5 t degalų, o tai kainuoja apie 5200 eurų. Toks pat kiekis degalų sunaudojamas lėktuvo grįžimui.

Brangstantys degalai yra bloga žinia ir kelionių organizatoriams. „Tez Tour“ Lietuvoje Aviacijos skyriaus vadovas Vitalijus Griniukas 15min.lt paaiškino, kad brangstantys aviaciniai degalai dažniausiai kompensuojami iš bendrovės pelno.

„Žinoma, tai daroma tol, kol netampa rimta finansine našta. Kartais esame priversti priimti nepopuliarų sprendimą – įvesti degalų mokestį. Šiuo metu vėl stebimas naftos brangimas, kokias aukštumas kainos pasieks, prognozuoti sunku, todėl kalbėti apie papildomą mokestį sudėtinga.

Viską lemia išoriniai veiksniai, nepriklausantys nuo kelionių organizatoriaus. Mes stebime situaciją, skaičiuojame. Visi sprendimai turi laviruoti tarp patenkinto kliento ir nenuostolingo verslo“, – teigė V.Griniukas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Oro uostas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Oro uostas

Mažesnis lėktuvas, gabenantis turistus į vieną populiariausių tarp lietuvių Antalijos kurortą, sunaudoja 7,5 t degalų, o tai kainuoja apie 5200 eurų. Toks pat kiekis degalų sunaudojamas lėktuvo grįžimui. Didesnis lėktuvas atitinkamai naudoja apie 9,5 t degalų, o tai kainuoja apie 6400 eurų, skrendant į vieną pusę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Detektyvas Melnragėje: teismas aiškinasi, ką daryti su naujais namais ten, kur negalima išvis statyti?

Gyvenimas

Lytį pakeitusi E.Mockutė: „Jaučiuosi kalta, jog man taip pasisekė, o kitiems – ne“

Aktualu

Seimas beveik vieningai priėmė Ukrainą palaikančią rezoliuciją, susilaikė tik R.Martinėlis ir S.Jakeliūnas

Aktualu

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May atidėjo svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Aktualu

Mindaugo Puidoko pataisas dėl vaiko teisių stabdo Seimo teisininkai

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Verslas

Kariuomenei skirta 20 tūkst. eurų bauda už neteisėtą viešąjį pirkimą

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Vardai

A.Bandžiaus sužadėtinę buvęs vyras švedas išvijo iš namų: „Bėgau per miškus, skambinau policijai“

Sportas

Pasiūlymą Lioneliui Messi turintis Cristiano Ronaldo: „Gal jis manęs ir pasiilgo“

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Mokslas.IT

JAV kariuomenės užsakymu kuriamos naujos gyvybės formos: ieškos priešų, slėps savus

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Aktualu

Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Naujienos

Aktualu

Detektyvas Melnragėje: teismas aiškinasi, ką daryti su naujais namais ten, kur negalima išvis statyti?

Gyvenimas

Lytį pakeitusi E.Mockutė: „Jaučiuosi kalta, jog man taip pasisekė, o kitiems – ne“

Aktualu

Seimas beveik vieningai priėmė Ukrainą palaikančią rezoliuciją, susilaikė tik R.Martinėlis ir S.Jakeliūnas

Aktualu

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May atidėjo svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Aktualu

Mindaugo Puidoko pataisas dėl vaiko teisių stabdo Seimo teisininkai

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Verslas

Kariuomenei skirta 20 tūkst. eurų bauda už neteisėtą viešąjį pirkimą

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Vardai

A.Bandžiaus sužadėtinę buvęs vyras švedas išvijo iš namų: „Bėgau per miškus, skambinau policijai“

Sportas

Pasiūlymą Lioneliui Messi turintis Cristiano Ronaldo: „Gal jis manęs ir pasiilgo“

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Mokslas.IT

JAV kariuomenės užsakymu kuriamos naujos gyvybės formos: ieškos priešų, slėps savus

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Aktualu

Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką