Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 21d. 10:08

Brangiausiai nuomojamo buto mėnesio kaina – 12 tūkst. litų

Šio, Gedimino pr. esančio 2 kmb. buto nuomos kaina siekia 12000 Lt
Domoplius.lt nuotr. / Šio, Gedimino pr. esančio 2 kmb. buto nuomos kaina siekia 12000 Lt

Už nuomojamą dviejų ar trijų kambarių butą mokėti tūkstantį litų per mėnesį yra įprasta praktika, tačiau pasitaiko skelbimų, kuriuose nurodomos ir penkiaženklės sumos.

Šiuo metu daugiausiai brangių butų nuomojama Vilniaus senamiestyje, o vieno iš jų mėnesio kaina siekia net 12 tūkst. litų. Nemažiau įspūdingos kainos ir Klaipėdoje – 5 tūkst. litų, Kaune – 4 tūkst. litų. Tokios prabangių butų nuomos tendencijos pastebėtos, įvertinus lankomiausio nekilnojamo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenis.

Nekilnojamojo turto rinkos konsultantų teigimu, dažniausiai prabangius butus išsinuomoja diplomatinių atstovybių darbuotojai ar užsienio įmonių vadovai.

Į brangiausiai nuomojamų butų penketuką patenkančių objektų mėnesio kaina viršija 5 tūkst. litų. Domoplius.lt projekto vadovo Evaldo Narbuntovičiaus teigimu, brangiai nuomojamų butų, kurių mėnesio kaina viršija 3 tūkst. litų, skelbimai sudaro apie 9 proc. visos nuomojamų butų pasiūlos.

„Kovo viduryje Vilniuje minėtų skelbimų buvo daugiau nei 230, Klaipėdoje – apie 20, Kaune – apie 10. Dažniausiai už daugiau nei 3 tūkst. litų nuomojamų butų savininkai nuomininkų laukia ne vieną mėnesį. Nors prestižinėse vietose esantys butai puikiai įrengti, tačiau įvertinus ekonominę situaciją, nedidelė dalis lietuvių pasiryžtų kas mėnesį mokėti 3 ar daugiau tūkstančių litų už nuomojamą butą“, – teigia E. Narbuntovičius.

Nekilnojamojo turto rinkos konsultantų teigimu, dažniausiai prabangius butus išsinuomoja diplomatinių atstovybių darbuotojai ar užsienio įmonių vadovai.

„Dažniausiai savininkai siekia išnuomoti butą ne trumpesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui, nes tokiu būdu jie nori užsitikrinti reguliarias pajamas. Surasti tinkamus nuomininkus užtrunka nemažai laiko. Visgi, jei butas – išskirtinis ir strategiškai patogioje vietoje, nuomininkus galima surasti per mėnesį ar netgi greičiau“, – sako Mindaugas Kazlauskas, RE/MAX Bravo vadovas. Jo teigimu, pagrindiniai kriterijai, lemiantys nuomojamo buto kainą, yra vieta, buto dydis, interjeras ir baldai.

Pro langus – Gedimino pilis ar Katedra

Brangiausias šiuo metu Domoplius.lt nuomojamas butas yra pačioje Vilniaus širdyje, Gedimino prospekte. Už 12 tūkst. litų per mėnesį nuomojamo buto dydis įspūdingas – 2 kambarių plotas užima net 205 kvadratinius metrus. Skelbime taip pat pateikta trumpa informacija, kad 4 aukšte esantis butas pasižymi išskirtiniu dizainu ir turi požeminį garažą.

Dar vienas penkiaženklę sumą – 10 tūkst. litų už mėnesį – siekiantis butas nuomojamas Teatro gatvėje. 5 kambarių ir 372 kv. m. ploto butas išsidėstęs per du aukštus, o skelbime dar išskiriama, kad jame yra ir pirtis, du balkonai, terasa, du židiniai, atskiras miegamasis su dvigule lova ir vonios kambariu, drabužinė.

Domoplius.lt nuotr./Ignoto g. 5 kambariai 8500Lt
Domoplius.lt nuotr./Ignoto g. 5 kambariai 8500Lt

5 kambarių apartamentai išnuomojami ir Vilniaus senamiestyje, Šv. Ignoto gatvėje. Senoviniame, 1900 m. statytame name esančio 273 kv. m. buto mėnesio nuomos kaina – 8500 litų. Skelbime išskiriama, kad apartamentai užima du aukštus, yra trys miegamieji su atskirais vonios kambariais, pro buto langus atsiveria nuostabi Gedimino pilies panorama.

Toje pačioje, Šv. Ignoto gatvėje, nuomojamas ir kitas prabangus, 4 kambarių butas. Jo mėnesio nuomos kaina – 6500 litų. 1940 m.

Domoplius.lt nuotr./Ignoto g. 4 kambariai 6500Lt
Domoplius.lt nuotr./Ignoto g. 4 kambariai 6500Lt

pastatytame senovinės autentiškos architektūros name esantys apartamentai užima du aukštus ir siekia 150 kv. m., o pro langus atsiveria nuostabūs vaizdai į Kotrynos bažnyčios ansamblį.

Bene kukliausias į brangiausių sostinėje nuomojamų butų penketuką patenkantis butas yra Tilto gatvėje. 3 kambarių ir 102 kv. m. buto

Domoplius.lt nuotr./Tilto g. 2 kambariai 4500 Lt
Domoplius.lt nuotr./Tilto g. 2 kambariai 4500 Lt

nuomos kaina siekia 4500 litų per mėnesį. Skelbime pažymima, kad pro 5 aukšte esančio buto balkoną atveria vaizdas į Katedrą.

Klaipėdoje brangiau negu Kaune

Kaune ir Klaipėdoje taip pat yra nuomojamų butų, kurių kainos siekia ar viršija 4 tūkst. litų.

Domoplius.lt nuotr./Klaipeda 6 kambariai 5000 Lt
Domoplius.lt nuotr./Klaipeda 6 kambariai 5000 L

Brangiausias išnuomojamas butas Klaipėdoje – 5000 litų už mėnesį – yra  Kauno gatvėje, daugiaaukščiame 2008 m. statybos name. Išnuomojami moderniai įrengti 6 kambarių apartamentai, kurie yra pačiame viršutiniame, 18 aukšte, o jų plotas užima 308,09 kv. m.

Domoplius.lt nuotr./Klaipeda 3 kambariai 4900 Lt
Domoplius.lt nuotr./Klaipeda 3 kambariai 4900 Lt

Dar vienas prabangus būstas Klaipėdoje išnuomojamas Kuosų gatvėje 2008 m. pastatytame namo 34 aukšte. Jo mėnesio nuomos kaina – 4900 litų.

Kaune nuomojamų prabangių butų kainos kiek mažesnės negu Klaipėdoje. Brangiausiu galima vadinti Laisvės alėjoje išnuomojamą

Domoplius.lt nuotr./Kaunas 4000 Lt Laisves aleja
Domoplius.lt nuotr./Kaunas 4000 Lt Laisves aleja

butą, kurio mėnesio kaina 4000 litų. Skelbime teigiama, kad 113 kv. m. bute yra net trys miegamieji kambariai, virtuvė, sujungta su svetaine, didelė drabužinė, du vonios kambariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką