Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brangūs pasieniečių žiūronai (nuotraukos)

Nauji pasieniečių žiūronai
VSAT nuotr. / Nauji pasieniečių žiūronai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) neseniai pranešė įsigijusi kelis šimtus žiūronų, kurių vienas komplektas atsiėjo beveik tūkstantį litų. LŽ išsiaiškino, kad internete tokie pat žiūronai pardavinėjami perpus pigiau.

VSAT praėjusią savaitę paskelbė, kad už 380 Vokietijoje pagamintų žiūronų „Steiner Military 8x30“ sumokėjo beveik 368 tūkst. litų . Žiūronai atvirojo pirkimo konkurso būdu įsigyti iš bendrovės „Arveka“. Jie skirti Europos Sąjungos (ES) bei Šengeno išorės sieną saugantiems VSAT Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinių pasieniečiams.

Vienas žiūronų komplektas, kurį sudaro ir optikos dalių apsaugos, specialus dėklas bei valymo priemonės, atsiėjo 970 litų. LŽ aptiko, kad oficialiose bendrovės „Steiner“ prekių platintojų interneto svetainėse „Steiner Military 8x30“ žiūronus galima įsigyti už 500 ar 700 litų.

Paklaustas, kodėl VSAT atseikėjo tokią sumą, jeigu už to paties modelio žiūronus mažmeninėje prekyboje platintojai prašo mažiau, VSAT vado pavaduotojas Valentinas Novikovas sakė, kad „modelis modeliui nelygus“. Jo teigimu, labai svarbu atkreipti dėmesį, iš ko žiūronai pagaminti. „Organizuodami konkursą nebuvome tikri, kokio konkrečiai modelio žiūronų mums reikia. Parengėme charakteristiką, kurią prekė turėjo atitikti“, – tikino jis.

VSAT vado pavaduotojas teigė, kad pasirinkti žiūronai atsparūs vandeniui, dulkėms, yra padengti guma, užpildyti azoto dujomis, saugančiomis nuo rasojimo. V.Novikovas tikino, kad tinkamus žiūronus pavyko nusipirkti tik paskelbus antrą konkursą, mat pirmajame dalyvavusios beveik dešimt bendrovių negalėjo pasiūlyti tinkamos prekės. „Mums reikėjo, kad numetus žiūronus jie nesudužtų, o skandinami – neskęstų. Pirmo konkurso metu bandant žiūronus šie dužo, o jeigu nesuduždavo – skęsdavo. Po mūsų surengtų bandymų nemažai konkurse dalyvavusių bendrovių atstovų puolė skambinti tiekėjams ir klausti, kodėl prekė nekokybiška. Mažiau kokybiškos prekės gaminamos trečiojo pasaulio šalims, taip pat Lietuvai, Latvijai, manant, kad galbūt pavyks jas čia realizuoti. Teko organizuoti antrą konkursą, – kalbėjo V.Novikovas. – Pasieniečiai dirba ekstremaliomis sąlygomis, todėl žiūronai turi būti tvirti. Juk nesinešiosi jų kaip kiaušinio.“

Anot V.Novikovo, žiūronai įsigyti už ES Išorės sienų fondo pinigus, o vykdant pirkimo procedūras dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atsakingi darbuotojai. „Šių institucijų atstovai neleistų mums per brangiai mokėti už prekes ar daryti kitokių pažeidimų. Be to, visuose žiūronų bandymuose dalyvavo konkurse susirungusių bendrovių atstovai. Jeigu mes būtume pasirinkę brangesnę ar mažiau kokybišką prekę, būtume sulaukę pretenzijų. Tačiau jų nebuvo“, – tikino VSAT vado pavaduotojas.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Žiūronai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką