Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Briuselyje pradedamos konsultacijos dėl euro įvedimo Lietuvoje

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
BFL/Butauto Barausko nuotr. / Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas vieši Briuselyje, kur dalyvaus Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto (ECON) posėdyje, taip pat susitiks su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju ir Belgijos nacionalinio banko vadovu.

„Šis susitikimas Europos Parlamente itin svarbus tuo, kad jį galima laikyti oficialia konsultacijų dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų pradžia. Europos Sąjungos Taryba šių metų liepą po konsultacijų su Europos Parlamentu turėtų priimti galutinį sprendimą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas supažindins ECON narius su naujausia informacija apie Lietuvos ekonomiką, taip pat aptars pasirengimą euro įvedimui Lietuvoje.

Europos Komisija ir Europos Centrinis Bankas šių metų birželį Europos Sąjungos Tarybai turėtų pateikti vertinimus apie Lietuvos pažangą įgyvendinant ES sutartyje įtvirtintą įsipareigojimą įsivesti eurą. Lietuvai, kaip ir kitoms euro neįsivedusioms šalims, taikoma išimtis įstojus į ES laikinai naudoti nacionalinę valiutą. Ši išimtis panaikinama, kai šalis atitinka būtinas euro įvedimui sąlygas.

Lietuvos banko vadovo vizito Briuselyje metu taip pat numatyti susitikimai su Olli Rehn, už Europos Sąjungos ekonomikos ir pinigų politiką atsakingu Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, ir Lucu Coene'u, Belgijos nacionalinio banko valdybos pirmininku.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas šį pusmetį susitinka su euro zonos šalių centrinių bankų vadovais ir jiems pristato Lietuvos ūkio raidą, taip pat aptaria euro įvedimo Lietuvoje perspektyvas. Jau įvyko susitikimai su Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Austrijos centrinių bankų vadovais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką