Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Butų kainos krinta nebe tokiais sparčiais tempais kaip anksčiau

Namas
Photos.com / Namas
Šaltinis: Marketnews.lt
0
A A

Nuo šių metų pradžios skelbimuose siūlomos butų kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose mažėjo iki 5 proc.

Fiksuojama, kad kainos krinta nebe tokiais sparčiais tempais kaip anksčiau. Palyginti šių metų gegužės mėn. vidutines siūlomas butų kainas su praėjusių metų gegužės mėn., butų kainos skelbimuose per metus nukrito apie 20 proc. Vilniuje ir Kaune bei apie 30 proc. Klaipėdoje. 

Nors praėjusių metų pabaigoje skelbimų įsigyti butą buvo kiek sumažėję, tačiau kiekvieną šių metų mėnesį jų pamažu atsiranda daugiau. Iš skelbimų statistikos duomenų matyti, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuo metų pradžios skelbimų apie parduodamus butus padaugėjo nuo 15 iki 30 proc.

Taip pat netrūksta ir naujos statybos butų pasiūlymų: konsultacinės rinkos bendrovės „Redos“ duomenys rodo, kad Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje šiuo metu yra daugiau nei 3000 laisvų naujų butų, siūlomų pirminėje rinkoje.

Iš Aruodas.lt skelbimų statistikos duomenų matyti, kad beveik 50 proc. Vilniuje parduodamų butų skelbimų sudaro butai, pastatyti ne vėliau nei 2000 m. Kaune ir Klaipėdoje ne senesnių nei 2000 m. statytų butų skelbimai sudaro vidutiniškai po 15 proc. visų šiuo metu tuose miestuose parduodamų butų skelbimų.

Kiek kainuoja nauji butai?

Pirminės būsto rinkos statistika rodo, kad daugiau nei pusė naujų butų sudaro esantys Vilniuje, o vidutiniškai po penktadalį tenka Kaunui ir Klaipėdai. Iš „Redos“ duomenų matyti, kad naujos statybos butų pasiūlos ir pardavimo kaina skiriasi iki 10 proc.: pasiūlos kaina yra iki 10 proc. didesnė nei ta, už kurią nuperkama.

Marketnews.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką