Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 2d. 21:52

Buvęs bankininkas Sergejus Pugačiovas dėl nuosavybės nusavinimo paduos į teismą Rusijos valstybę

Sergejus Pugačiovas
medialeaks.ru nuotrauka / Sergejus Pugačiovas

Verslininkas ir vienas iš 2000 m. vykusios Vladimiro Putino rinkimų kampanijos į prezidento postą organizatorių Sergejus Pugačiovas TV kanalui „Dozhd“ pareiškė, kad į teismą planuoja paduoti Rusijos valstybę. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenantis verslininkas Maskvą kaltina keturių aktyvų, kurių vertė siekia 15 mlrd. dolerių, nusavinimu.

„Ne tai, kad ruošiuosi bylinėtis, tai jau vyksta“, – pareiškė banko „Mezhprombank“ įkūrėjas ir buvęs senatorius S.Pugačiovas.

Apie savo patirtus nuostolius dėl aktyvų nusavinimo verslininkas dar prieš metus rašė savo laiškuose Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Buvęs bankininkas įsitikinęs, kad bylą laimės.

Buvęs bankininkas įsitikinęs, kad bylą laimės. Jis tvirtina turintis įrodymų apie tai, kad jo nuosavybė buvo nusavinta.

S.Pugačiovas taip pat pasakojo apie savo paskutinį susitikimą su V.Putinu Amsterdame prieš pusantrų metų. Oligarchas teigė, kad šis susitikimas truko neilgai.

„V.Putinas sakė: „Tikrai tuo užsiimsiu, parašyk detales, išsiaiškinsiu, kontroliuosiu.“ Na visokius tokius dalykus, kad viskas bus puiku“, – pareiškė verslininkas.

Rusijoje S.Pugačiovas yra kaltinamas didelio masto turto grobstymo organizavimu. Maskva Didžiosios Britanijos valdžiai jau yra išsiuntusi verslininko ekstradicijos prašymą. Ši šalis artimiausiu metu priims sprendimą, ar bus patenkintas šis Rusijos prašymas.

Birželio 29 d. S.Pugačiovas laikraščiui „Daily Mirror“ teigė, kad prieš jį buvo organizuotas pasikėsinimas.

Birželio 29 d. S.Pugačiovas laikraščiui „Daily Mirror“ teigė, kad prieš jį buvo organizuotas pasikėsinimas.

Šis pareiškimas nuskambėjo po to, kai po verslininko automobiliu Londone buvo rastas sprogmuo. Po šio įvykio S.Pugačiovui skirta sustiprinta policijos apsauga.

2008 m. žurnalas „Forbes“ S.Pugačiovo turtą įvertino 2 mlrd. dolerių ir jo pavardė puikavosi 50 turtingiausių rusų sąraše. Verslininkas taip pat turėjo „stačiatikių saugumiečių bankininko“ pravardę.

Nuo 2001 m. verslininkas Federacijos Taryboje atstovavo Tuvos respublikai, tačiau pastarosios vadovas 2011 m. specialiu įsakymu jo įgaliojimus sustabdė.

Tais pačiais metais S.Pugačiovui pateikus kaltinimus dėl turto grobstymo, verslininkas paliko Rusiją.

2010 m. spalio 5 d. Rusijos centrinis bankas iš „Mezhprombank“ atėmė veiklos licenziją, kurią jis turėjo nuo 1992 m. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką