Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs ūkio viceministras vadovaus „visuomio“ dariniui, kuriamam ant Turto banko ir Valstybės turto fondo pamatų

Arnoldas Burkovskis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arnoldas Burkovskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės turtą į vienas rankas telkianti dešiniųjų valdžia nesnaudžia – pasipriešinimo dėl „Visuomio“ sulaukę valdantieji surado kitą būdą savo tikslams pasiekti ir ant Turto banko ir Valstybės turto fondo (VTF) pamatų kuriama nauja bendrovė turėtų prižiūrėti ir valdyti valstybės turtą.

Šiam dariniui vadovaus milžinišką premjero Andriaus Kubiliaus pasitikėjimą pelnęs buvęs ūkio viceministras 42 metų Arnoldas Burkovskis, penktadienį praneša dienraštis „Lietuvos rytas“.

VTF ir Turto bankas iki šiol atskirai prižiūrėjo bei pardavinėjo valstybės turtą. Vien Turto bankas valdo 1,7 mlrd. litų vertės šio turto.

A.Burkovskis ūkio viceministro postą paliko rugsėjo 15 dieną. Pasitraukdamas jis teigė išvažiuojantis į Amsterdamą baigti finansų mokslų, o vėliau grįšiąs į privatų verslą.

Bet rugsėjo 20 dieną A.Burkovskis jau buvo paskirtas Turto banko valdybos pirmininku ir administracijos vadovu. Naujos bendrovės vadovu buvęs ūkio viceministras, bus paskirtas tuomet, kai galutinai bus sujungtas VTF ir Turto bankas. Tačiau šiuos planus dar turi palaiminti Seimas.

Nauja bendrovė, kuriai dar nesugalvotas pavadinimas, prižiūrės, kaip valdomas valstybės turtas, taip pat jį pardavinės.

Valdantieji turi planų šiai struktūrai patikėti ir visą likusį valstybės turtą – valstybinių institucijų pastatus, miškus, geležinkelį. Taip bus bandoma išvengti neigiamų emocijų, kurios kilo pradėjus stumti „Visuomio“ idėją.

Tuo tarpu „Visuomiui“ bene labiausiai pasipriešinę miškininkai greičiausiai neteks savo vadovo Benjamino Sakalausko. Generalinį urėdą skiria ir atleidžia aplinkos ministras.

Kalbama, kad „Visuomio“ stūmėjams nebus sunku įtikinti ministrą Gediminą Kazlauską pareikšti nepasitikėjimą B.Sakalauskui.

Darbo grupei, kuri rūpinasi VTF ir Turto banko sujungimu, vadovaujantis finansų viceministras Aloyzas Vitkauskas teigė, kad naujos bendrovės ateitis priklausys nuo jos rezultatų: „Viskas daroma žingsnis po žingsnio. Jeigu matysime, kad naujai bendrovei gerai sekasi tvarkyti valstybės turtą, ji bus plečiama, padaugės ir funkcijų.“

Mūsų tikslas – visą valstybės turtą sutelkti į vienas rankas ir efektyviai jį valdyti“, – dėstė A.Vitkauskas.

Pasak viceministro, siekiant didesnės naudos iš urėdijų, miškus reikia inventorizuoti – kaip ir kitą valstybės turtą.

„Tačiau tai jau kitas etapas. Mūsų tikslas – visą valstybės turtą sutelkti į vienas rankas ir efektyviai jį valdyti“, – dėstė A.Vitkauskas.

Rugsėjo 2 dieną darbo netekusiam Turto banko valdybos pirmininkui Jonui Budrevičiui buvo pareikštas nepasitikėjimas.

„Tai – politinis sprendimas. Viskas įvyko staiga ir be jokių paaiškinimų. Nauja valdžia turi savų tikslų, todėl manimi nepasitiki“, – kalbėjo J.Budrevičius.

Nors šio sprendimo jis skųsti neketina, į teismą su ieškiniu kreipėsi dėl kitos priežasties: „Mane atleido, o išeitinės kompensacijos neišmokėjo. Manau, kad tai neteisinga.“

Savo pareigų netrukus neteks ir VTF generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Jonas Niaura.

Dirbdamas ūkio viceministru A.Burkovskis buvo atsakingas už užsienio investicijas, eksportą ir turizmą. Jis derėjosi dėl „Barclays“ banko atėjimo į Lietuvą, todėl įgijo milžinišką premjero A.Kubiliaus pasitikėjimą.

Neoficialiomis žiniomis, viceministro postą A.Burkovskis paliko po nesutarimų su ūkio ministru D.Kreiviu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką