Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs žlugusio „Litimpeks“ banko prezidentas Gintautas Preidys pralaimėjo bylą DNB

Greitųjų vartojimo paskolų poreikis auga.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gintauto Preidžio noras praturtėti nuvijo jį į teismą
Šaltinis: 15min
0
A A

Besiteisiančiųjų su DNB banku sąraše yra ir daugiau nei prieš dešimtmetį bankrutavusio banko „Litimpeks“ valdybos pirmininkas, Lietuvos banke dirbęs, Mykolo Romerio universitete dėstęs Gintautas Preidys. Jis, kaip ir kiti investuotojai, ekonomikos pakilimo metais iš DNB pirkę su akcijomis susietas obligacijas, tačiau nepralobę, dabar teigia, kad iki galo nesuprato, kur merkia pinigus.

Gintautas Preidys
Gintautas Preidys

1999 metais bankrutavusio banko „Litimpeks“ buvęs valdybos pirmininkas Gintautas Preidys pirko su akcijomis susietų obligacijų už iš banko pasiskolintus pinigus. Jei nebūtų pasitaikiusi finansų krizė, G.Preidys, ko gero, būtų uždirbęs, tačiau viltis pasipelnyti žlugo.

G.Preidys prašė Vilniaus apygardos teismo pripažinti negaliojančiomis skolinimo obligacijų apmokėjimui ir obligacijų pasirašymo sutartis. Teismas G.Preidžio prašymo nepatenkino, taigi jam ne tik teks sumokėti apie 250 tūkst. Lt palūkanų, delspinigius, teismo išlaidas.

G.Preidys su 15min.lt kalbėti atsisakė. „Aš nemanau, kad čia yra viešas reikalas“, – sakė G.Preidys, atsisakęs pasakyti, kiek skolinosi iš banko obligacijoms pirkti.

Teismo nutartis gali būti skundžiama per 30 dienų. Ieškovo advokatas Marius Liatukas teigė kol kas nežinantis, ar teismo sprendimas bus skundžiamas.

„Galiu pasakyti, kad teismas atmetė didžiąją dalį banko reikalautų sumų. Svarstome, ar skųsti sprendimą. Dabar reikia šiek tiek atvėsti, pasiskaityti. Preliminariai galiu pasakyti, kad, mano vertinimu, laikomės savo pozicijas.  Į kai kuriuos įrodymus nebuvo tinkamai atsižvelgta, bet šiandien negaliu pasakyti, ar skųsime, bet pagrindo tam preliminariai yra“, – sakė M.Liatukas.

„Litimpeks“ ir Lietuvos akcinio inovacinio banko veikla buvo sustabdyta 1995 metais. G.Preidys kartu su LAIB vadovu Artūru Balkevičiumi buvo sulaikyti įtariant juos švaisčius svetimą turtą, tačiau byla nutrauka, nes nepakako kaltės įrodymų.

Nesusipratusiųjų yra daugiau

15min.lt jau anksčiau rašė apie dviejų gerai žinomų asmenų ketinimą uždirbti perkant su akcijomis susietas obligacijas. Prieš ketverius metus, dar būdamas Seimo nariu, dabar Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris (SAM) Rimantas Remeika sutiko iš banko pasiskolinti 2,4 mln. Lt su 4 proc. palūkanų. Į vertybinius popierius investuoti pinigai turėjo gerokai papildyti politiko kišenę, tačiau išėjo atvirkščiai – jis liko bankui skolingas apie 300 tūkst. Lt palūkanų.

Nepasisekė ir verslininkui Antanui Bosui – ekonomikos pakilimo metais verslininkas, tuometinis Seimo narys A.Bosas iš banko DNB, užstatęs namą Palangoje, pasiskolino beveik 20 mln. Lt. Tačiau verslininką pasivijo ne pelnas, o nuostoliai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką