Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 28d. 11:50

BVP smuko 13,6 procento

Diagrama
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Diagrama

Statistikos departamentas, gavęs išsamesnius statybos, transporto, paslaugų, darbo ir kainų statistikos duomenis, įvertino 2009 m. pirmojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais ir patikslino skelbtą pirmąjį įvertį.

Patikslintais duomenimis, pirmąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 20 652,5 mln. litų ir, palyginti su 2008 m. pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo 13,6 procento. (Anksčiau skelbtas pirmojo ketvirčio pirmasis BVP įvertis sudarė 20 981 mln. litų, o jo sumažėjimas – 12,6 proc.), praneša Statistikos departamentas.

2009 m. pirmąjį ketvirtį buvo fiksuoti neigiami visų verslo veiklų rezultatai. Sparčiausiai krito statybos (37,3 proc.), prekybos, transporto ir ryšių paslaugų grupės (20,9 proc.) bei pramonės ir energetikos įmonių (13,5 proc.) pridėtinė vertė. Lėčiau pridėtinė vertė mažėjo finansinio tarpininkavimo, nekilnojamojo turto ir kito verslo paslaugų (7,5 proc.) bei žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėse (1,3 proc.).

Pridėtinė vertė augo tik ne rinkos paslaugų įmonėse. Viešojo valdymo ir gynybos, švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo bei kitos komunalinės, socialinės ir asmeninės aptarnavimo veiklos pridėtinė vertė išaugo 2,2 procento.

Vartojimo išlaidos sausio–kovo mėn., palyginti su 2008 m. atitinkamu laikotarpiu, pastebimai sumažėjo. Namų ūkių ir ne pelno institucijų galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo atitinkamai 15,1 ir 14,2 procento. Valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos dar buvo didesnės nei pirmąjį 2008 m. ketvirtį, todėl realus jų augimo tempas siekė 2,2 procento. Tačiau ypač smuko išlaidos kapitalui formuoti – bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 37,1 procento.

Dėl reikšmingai sumažėjusio vartojimo ir kapitalo formavimo apimties labai smuko prekių ir paslaugų importas (32,9 proc.). Nors eksportas taip pat krito (14,8 proc.), 2009 m. sausio–kovo mėn. mokėjimo balanso einamoji sąskaita tapo subalansuota.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką