TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

C.Malmstrom: ES ir JAV dar šiemet gali susiderėti dėl prekybos sutarties

Cecilia Malmstrom
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cecilia Malmstrom
Šaltinis: 15min, BNS
4
A A

Nėra galutinai aišku, kada JAV ir Europos Sąjunga baigs derybas dėl transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties (TTIP), tačiau neatmetama, kad tai įvyks dar šiemet, sako už prekybą atsakinga Europos Komisijos narė Cecilia Malmstrom.

„Nėra galutinio termino, nes susitarimas turi būti baigtas tuomet, kai abi pusės mano, kad jis yra pakankamai geras. Žinoma, mes dirbame, kad pamatytume, ar įmanoma užbaigti derybas, iki pasibaigiant prezidento Baracko Obamos mandatui, taigi – iki metų pabaigos. Tai įmanoma, bet priklauso nuo rezultatų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį Vilniuje sakė C.Malmstrom.

TTIP kritikai teigia, kad sutartis tarp JAV ir ES sumažins produkcijos standartus Europoje, tad vartotojus pasieks prastesnės kokybės pramonės ir maisto prekės.

TTIP kritikai teigia, kad sutartis tarp JAV ir ES sumažins produkcijos standartus Europoje, tad vartotojus pasieks prastesnės kokybės pramonės ir maisto prekės. Tačiau eurokomisarė tikino, kad standartai išliks tokie pat, tiesiog siekiama, kad nereikėtų tų pačių prekių tikrinti du kartus.

„Žinau, kad nerimaujama, jog mes sumažinsime standartus ir tiek Komisija, tiek Jungtinės Valstijos labai aiškiai pasakė: mes nesumažinsime standartų. Mes tik peržiūrime techninius standartus, kurie iš esmės yra tokie patys. (...) Tai, ką iš esmės mes darome taip pat, tačiau brangu tai atlikti du kartus, jei nori eksportuoti prekes, tad jeigu pakaktų vieno patikrinimo, mes galėtume sutaupyti pinigų“, – tikino eurokomisarė.

Šiuo metu tarp ES ir JAV vyksta tryliktas derybų raundas, o Didžiojoje Britanijoje ruošiamasi referendumui dėl išstojimo iš ES. Didžiojoje Bitanijoje lankęsis JAV prezidentas B.Obama teigė, kad išstojusi iš ES, Britanija atsidurtų eilės gale dėl prekybos sutarties su JAV.

Paklausta, ar referendumas dėl vadinamojo „Brexit“ turi įtakos derybos, C.Malmstrom teigė, jog kol kas įtakos tai nedaro: „Tiesą sakant, šiuo metu tai neturi efekto“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spaudos konferencijoje teigė, kad Lietuva ir toliau palaiko TTIP.

TTIP sutartimi siekiama panaikinti reguliavimo ir tarifines kliūtis JAV ir Europos tarpusavio prekybai ir investicijoms.

„Lietuvai TTIP susitarimas yra išskirtinai svarbus ir esame suinteresuoti kuo greitesniu derybų užbaigimu, tačiau negalime leisti, kad siekis baigti derybas iki 2016 m. pabaigos pakenktų susitarimo turiniui ir ambicijai“, – sakė ministras.

L.Linkevičius atkreipė dėmesį, kad Lietuvos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo eksporto, todėl ambicingas ir kokybiškas TTIP susitarimas atneštų reikšmingą naudą Lietuvos verslui ir vartotojams bei prisidėtų prie ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo.

Užsienio reikalų ministras taip pat priminė, kad Lietuvai itin svarbu, kad į TTIP būtų įtrauktas atskiras skyrius, kuris padengtų su prekyba energetiniais ištekliais susijusius klausimus ir skatintų laisvos rinkos principų taikymą prekybai energetiniais ištekliais, jų tranzitui, distribucijai bei prieigai prie infrastruktūros.

JAV ir ES TTIP sutartimi siekiama panaikinti reguliavimo ir tarifines kliūtis JAV ir Europos tarpusavio prekybai ir investicijoms. Kritikai teigia, kad sutartis padarys neigiamą poveikį ekologiniams ir darbo rinkos standartams.

Dėl šio susitarimo deramasi nuo 2013 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką