Tiesiogiai
Tiesiogiai
2010-06-19 10:34

Cemento naudojimas pernai mažėjo 45 proc.

Pernai, palyginti su 2008 metais, itin sumažėjo pagrindinių statybinių medžiagų naudojimas: cemento – 45 procentais, bituminės stogo dangos – 31 procentu, praneša Statistikos departamentas.
Cementas
Stojant statyboms cemento paklausa mažėja, tačiau„Gerdukas“ šiemet tikisi didinti pardavimo rodiklius konkurentų sąskaita. / Redo Vilimo/BFL nuotr.
Temos: 1 Pinigai

Cemento pernai sunaudota 549,9 tūkst. tonų, kai užpernai – 993,5 tūkst. tonų. Bituminės stogo dangos pernai sunaudota 5,825 mln. kvadratinių metrų, kai užpernai – 8,508 mln. kvadratinių metrų.

Statybinio stiklo pernai buvo sunaudota 35 procentais mažiau nei 2008 metais: pernai 3,579 mln. kvadratinių metrų, kai užpernai – 5,51 mln. kvadratinių metrų.

Iš visų Lietuvoje naudojamų metalų daugiausia sunaudojama juodųjų metalų, nors 2009 m. jų sunaudota 37 procentais mažiau negu 2008 m.

Juodųjų metalų laužo daugiausia superkama iš gyventojų. 2009 m. buvo supirkta 208,1 tūkst. tonų, o gamyboje juodųjų metalų laužo susidarė tik 44,2 tūkst. tonų.

Tauriųjų metalų sunaudojimas įmonėse produkcijai gaminti, mokslo tiriamiesiems ir bandomiesiems darbams, dantims protezuoti ir kitiems tikslams 2009 m., palyginti su 2008 m., kito nevienodai: aukso sumažėjo 20 procentų, sidabro padidėjo 1,8 karto.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą