Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Centrinės valdžios sektoriaus deficitas – 1 proc. prognozuojamo 2009 metų BVP

Pinigai
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerijos duomenimis, vasarį centrinės valdžios sektoriaus pajamos buvo 2 094 mln. litų, išlaidos – 3 001,6 mln. litų, o sandoriai su nefinansiniu turtu – 134,8 mln. litų. Centrinės valdžios deficitas (grynasis skolinimasis) vasarį buvo 1 042,4 mln. lt ir sudarė 1 proc. prognozuojamo 2009 metų BVP (100 403 mln. litų).

Dviejų šių metų mėnesių centrinės valdžios pajamos siekė 4 483,7 mln. litų, išlaidos – 5 387,7 mln. litų, o sandoriai su nefinansiniu turtu – 364,3 mln. litų. Centrinės valdžios sektoriaus dviejų mėnesių grynųjų pinigų srautų balansas buvo neigiamas (1 268,3 mln. litų, arba 1,3 proc. BVP).

Daugiausia pajamų vasario mėnesį gauta iš mokesčių (40,4 proc. pajamų) ir socialinių įmokų (48,8 proc.). Didžiausia dalis išlaidų buvo skirta socialinėms išmokoms (50,3 proc. visų išlaidų).

Centrinės valdžios sektorius apima valstybės biudžetą, socialinės apsaugos fondus („Sodrą“, Privalomojo sveikatos draudimo ir Užimtumo), taip pat nebiudžetinius Privatizavimo, Garantinį, Rezervinį (Stabilizavimo), Ignalinos AE uždarymo, Žemės ūkio paskolų garantijų bei Santaupų atkūrimo sąskaitą, o taip pat Valstybės turto fondą ir Turto banką.

Centrinės valdžios sektoriaus finansiniai duomenys skelbiami vadovaujantis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) duomenų platinimo specialiaisiais standartais ir TVF 2001 metų Valstybės finansų statistikos vadovu.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką