Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cigaretės brangs, nes nuo rugsėjo 1 d. didinamas akcizas

Peleninė
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Peleninė
Šaltinis: 15min
0
A A

Cigaretėmis prekiaujančios įmonės teigia vis labiau jaučiančios tabako gaminių pirkėjų suaktyvėjimą.

Anot prekybininkų, žmonės skuba, nes nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojus naujam cigarečių akcizo tarifui populiariausių cigarečių kaina Lietuvoje pakils 20 procentų – cigarečių pakelis kainuos 1,25 lito brangiau, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Prekybininkai, atsižvelgdami į ankstesnę patirtį ir norėdami patenkinti šį laikiną paklausos didėjimą, atitinkamai koreguoja produkcijos atsargų dydį prekybos vietose.

„Remdamiesi analogiška situacija prieš akcizo tarifo didinimą šių metų kovo 1-ąją, planuojame apie 15 proc. tabako gaminių pardavimo augimą rugpjūčio mėnesį, nes prieš pabrangstant produktui pirkėjai linkę kaupti atsargas ir įsigyti daugiau prekių“, – sako bendrovės „Lietuvos spauda“, valdančios „Lietuvos spaudos“ kioskus ir parduotuves „R-kiosk“, atstovas Tomas Gudžiauskas.

Ekspertų nuomone, prieš didelį kainų augimą žmonės linkę įsigyti kuo daugiau mėgstamos produkcijos žemesnėmis kainomis ir taip bent kurį laiką sutaupyti pinigų. Tai ypač aktualu šiandieninėje šalies ekonominėje situacijoje. Pavyzdžiui, pernai paskelbus, kad nuo sausio 1 dienos bus didinamas degalų bei alkoholinių gėrimų akcizas, gruodžio 31 dieną šalies degalinėse nusidriekė automobilių eilės.

Tai bus jau antras cigarečių akcizo tarifo didinimas šiais metais. Pastarąjį kartą rūkalų akcizo tarifas šiemet buvo keliamas kovo 1 dieną. Iš viso per 2009 metus populiariausių cigarečių kaina išaugs 47 proc. – tai bus didžiausias kada nors buvęs akcizo pakilimas Lietuvoje per metus.

Šis akcizo didinimas yra paskutinis žingsnis siekiant įgyvendinti minimalų Europos Sąjungoje nustatytą cigarečių apmokestinimo reikalavimą. Lietuva yra įsipareigojusi iki šių metų pabaigos pasiekti Europos Sąjungoje nustatytą minimalų cigarečių akcizo reikalavimą, t. y. akcizas turi sudaryti ne mažiau kaip 57 proc. populiariausių cigarečių mažmeninės kainos ir ne mažiau kaip 64 eurus (221 litą) už tūkstantį cigarečių.

Šiuo metu Lietuvoje taikomas akcizo tarifas susideda iš 95 litų (27,5 euro) už tūkstantį cigarečių specifinio elemento ir 25 proc. vertybinio (procentais nuo maksimalios mažmeninės kainos) elemento. Tai sudaro 56,1 proc. populiariausių cigarečių mažmeninės kainos, arba 171 litą (49,6 euro) už  tūkstantį populiariausios cigarečių kainų kategorijos. Taigi siekiant atitikti minimalius Europos Sąjungos reikalavimus, cigarečių akcizas iki šių metų pabaigos turi būti pakeltas 29 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką