Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Creditinfo“: birželį – verslo skolų sumažėjimas

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Įmonių pradelstos skolos birželio mėnesį sumažėjo 22 mln. litų ir laikotarpio pabaigoje sudarė 5,19 mlrd. litų, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys. Reikšmingų pradelstų skolų kredito istorijoje turinčios įmonės turi ribotas galimybes gauti išorinį finansavimą apyvartiniam kapitalui, verslo plėtrai ar investicijoms.

„Bendrą portfelio sumažėjimą daugiausia nulėmė vienos chemijos pramonės įmonės kredito refinansavimas, už kurį buvo delsiama mokėti. Tuo pačiu metu padidėjo verslo uždelsti mokėjimai už elektros tiekimo, telekomunikacijų, komunalines paslaugas, taip pat įmonių skolos kitiems prekių ir paslaugų tiekėjams“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė.

Verslas per praėjusį mėnesį padengė 77 mln. litų anksčiau pradelstų skolų.

Verslas per praėjusį mėnesį padengė 77 mln. litų anksčiau pradelstų skolų. Verta priminti, kad nustatant įmonių kredito reitingus yra vertinamos ne tik dabartinės, bet ir padengtos (istorinės) skolos, kita informacija. Todėl įmonės, neturinčios pradelstų mokėjimų šiuo metu, kredito reitingai gali indikuoti aukštą riziką.

„Creditinfo” šį mėnesį taip pat įvertino mokestinių nepriemokų VMI reikšmingumą įmonių kredito rizikai.

25 tūkst. veikiančių įmonių analizė parodė, kad jei įmonė ir neturi pradelstų skolų valstybei, tai dar ne požymis, kad įmonė yra patikima verslo partnerė. Analizės duomenimis, tarp aukštos nemokumo rizikos įmonių 73 proc. neturi mokestinių nepriemokų valstybei.

Tačiau šios įmonės yra rizikingos dėl esamų ar istorinių skolų kitiems kreditoriams (finansų įstaigoms, tiekėjams ir kt.), turto areštų, neigiamų verslo sąsajų, finansinės būklės ir kitos informacijos.

SEB banko birželio mėnesio duomenimis, geros kredito istorijos įmonė už 1 mln. litų paskolą investiciniam projektui per 7 metų paskolos mokėjimo laikotarpį sumokės maždaug 97 tūkst. litų mažiau palūkanų

SEB banko birželio mėnesio duomenimis, geros kredito istorijos įmonė už 1 mln. litų paskolą investiciniam projektui per 7 metų paskolos mokėjimo laikotarpį sumokės maždaug 97 tūkst. litų mažiau palūkanų. palyginti su padidintos rizikos įmone, kurios kredito istorijoje būta tam tikrų pradelstų įsiskolinimų.

Kreditų biure „Creditinfo“ yra formuojama fizinių ir juridinių asmenų kredito istorija, nustatomi kredito reitingai bei asmenų galimybės prisiimti finansinius įsipareigojimus. Bankų, lizingo ir telekomunikacijų bendrovių inicijuotas kreditų biuras veikia nuo 2003 metų.

Kreditų biurą administruojanti bendrovė „Creditinfo Lietuva“ valdo gyventojams skirtą kredito istorijos sistemą „Mano Creditinfo“, kuria automatizuotas kreditavimo sprendimų priėmimo, klientų elgesio monitoringo  bei įsiskolinimų valdymo sistemas. „Creditinfo Lietuva“ priklauso tarptautinei kompanijai „Creditinfo Group“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką