Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Creditinfo“: gegužę užfiksuota daugiau įmonių turto areštų

Spyna
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spyna
0
A A

Per gegužės mėnesį įregistruoti 1 157 įmonių turto areštai arba 120 atvejų daugiau nei balandį. Didžiausias turto areštų padidėjimas, lyginant su balandžio mėnesiu, užfiksuotas statybų ir nekilnojamo turto veiklos sferose.

Areštuojamo turto nežymiai sumažėjo prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo bei žemės ūkio bendrovėse, teigia kreditų biuras „Creditinfo“, atlikęs analizę pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis.

„Teigiamos tendencijos labiausiai įsivyravo statybos bendrovėse, tačiau sunkmečio įtaka dar bus jaučiama ir šiemet. Taip pat sudėtinga situacija dar pastebima ir nekilnojamo turto įmonėse. Praėjusių metų pabaigoje areštuoto turto vertė minėtuose sektoriuose sudarė 2,3 mlrd. litų, o per šiuos metus nekilnojamo turto bendrovėse padidėjo 120 mln. litų“, – teigia Alina Buemann, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

Gegužės mėnesį didžiausia dalis arba beveik 50 proc. visų įregistruotų turto areštų atiteko prekybos, pramonės bei transporto bendrovėms. Mažiausiai turto areštuota, kaip jau įprasta, telekomunikacijų bei komunalinių paslaugų bendrovėse.

Daugiausiai įmonių turto areštų įregistruota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, o mažiausiai – Tauragės, Utenos ir Marijampolės apskrityse.

Išregistruoti turto areštai gegužės mėnesį sudarė 1 178 atvejus ir buvo vienas didžiausių rodiklių, lyginant su kitais mėnesiais. „Šių metų pradžioje įsivyravo tendencija, kuomet išregistruojama daugiau turto areštų nei įregistruojama. Tai dar vienas požymis, kuris parodo žymiai gerėjančią situaciją versle“, – teigia A.Buemann. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką