Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: atominės elektrinės uždarymas Lietuvai nebaisus, euras mūsų neišgelbės

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vykusiame pramonininkų konfederacijos posėdyje eurokomisarė, kandidatė į prezidentus Dalia Grybauskaitė, kalbėdama apie šalies energetikos nepriklausomybę, patikino, kad Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymas šaliai nėra baisus.

Pasak D.Grybauskaitės, uždarius IAE, šalyje niekas nepasikeis.

Eurokomisarė sakė, kad IAE elektros energiją gamina už 6 centus, o žmonės už ją moka gerokai daugiau. D.Grybauskaitė retoriškai klausė, kiek iš to uždirba šalies ekonomika, jei į išorę elektros energija parduodama pigiai, o viduje yra brangi.

Pasak D.Grybauskaitės, uždarius IAE Lietuvoje niekas nepasikeis, nes jau dabar Lietuva yra priklausoma nuo Rusijos. „IAE uždarymas nėra baisu. Baisu bus, jei nedemonopolizuosime rinkos, nesusijungsime su Vakarais“, – sakė D.Grybauskaitė.

Atsigavimo teks palaukti

Kalbėdama apie šalies ekonominę padėtį D.Grybauskaitė sakė, kad ji panaši į visos ES. Tačiau gegužę turėtų pasirodyti naujos prognozės. Manoma, kad ES ekonomika kris apie 3 proc., o Lietuvos smukimas bus apie 10 proc.

Kaip patikino eurokomisarė, nepriklausomai nuo to, kaip greitai atsigaus pasaulio ekonomika, ES ekonomika atsigavimo ženklus pradės rodyti 2010 metais. Lietuvai teks laukti šiek tiek ilgiau.

Išlaidų mažinimas – būtinas

„Iš principo Vyriausybės vykdoma finansų stabilizavimo politika gera, bet vykdymo detalės ir kryptys diskutuotinos“, – sakė D.Grybauskaitė, kalbėdama apie Vyriausybės pastangas stabilizuoti ekonominę situaciją šalyje.

Paklausta, ką Vyriausybė daro neteisingai, D.Grybauskaitė sakė, kad mokesčiai buvo padidinti pernelyg drastiškai, o pati mokesčių sistema suvelta. Pasak jos, padarytas klaidas būtina taisyti. Vis dėlto D.Grybauskaitė patikino, kad mažinti išlaidas yra neišvengiama. Tai, pasak jos, vienintelis būdas, nes tokius veiksmus rekomenduoja įvairios tarptautinės organizacijos.

„Pasirinkimas galimas iš dviejų variantų. Tai išlaidų mažinimas arba devalvacija“, – sakė kandidatė į prezidentus.

Ji sutiko, kad išlaidų mažinimas yra skaudi priemonė, sukelianti socialinę įtampą ir galinti kainuoti Vyriausybių kaitą. Vis dėlto, pasak D.Grybauskaitės, tokie dalykai vyksta visoje Europoje. Išlaidas mažina ne tik Baltijos šalys, bet ir, pavyzdžiui, Airija, Vengrija.

Euras Lietuvos neišgelbės

D.Grybauskaitė užsiminė ir apie euro įvedimą. Čia eurokomisarė buvo kategoriška. Pasak jos, euro įvedimas nieko negelbsti.

Eurokomisarė sutiko, kad noras pagreitinti euro įvedimą yra skatintinas. Vis dėlto norint artimiausiu metu įsivesti eurą, 2010 metų kovo mėnesį reikia atitikti visus keliamus reikalavimus. Tai, anot D.Grybauskaitės, yra neįmanoma.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Energetika Euras
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką