Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos vadovu Joachimu Gaucku atidarė Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą

Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos vadovu Joachimu Gaucku atidarė Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą
Dž. G. Barysaitės nuotr. / Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos vadovu Joachimu Gaucku atidarė Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą
Šaltinis: 15min
0
A A

Renginyje, kuriame dalyvauja beveik 50 abiejų šalių verslo ir valstybės institucijų atstovų, buvo aptartos Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo perspektyvos.

„Lietuva turi daug kuo pasidalyti. Džiaugiamės vienu sparčiausių augimų Europos Sąjungoje, o mūsų eksportas siekia rekordines aukštumas. Vienam gyventojui tenkanti BVP dalis, išreikšta pagal perkamosios galios standartą, pasiekė 70 procentų ES vidurkio. Susidūrę su realybe, priėmėme skausmingus, bet būtinus sprendimus", – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Vokietija jau seniai yra įkvepiantis pavyzdys daugeliui šalių. Tiek Vokietija, tiek Lietuva yra gaminančios šalys, kuriose pramonės sektorius sukuria daugiau nei 20 procentų BVP. Pasak valstybės vadovės, Lietuvos įmonės tiekia daug komponentų labai vertinamiems vokiečių produktams – nuo „Karcher" iki „Siemens".

Vokietijos investicijos Lietuvoje siekia beveik 4 milijardus litų. Tai trečia didžiausia investuotoja Lietuvoje. Vokietija užima 2 vietą pagal bendras importo ir 4 vietą pagal bendras eksporto iš Lietuvos apimtis. Mūsų šalyje šiuo metu veikia 520 vokiškų įmonių ir daugiau nei 1000 bendrovių, turinčių vokiško kapitalo dalį.

Prezidentės teigimu, Vokietija – ne tik idėjų, bet ir pramonės bei žemo nedarbo lygio šalis. Vokietijai pavyko išlaikyti mažą jaunimo nedarbo lygį net krizės metu, todėl, pasak šalies vadovės, dabar yra pats metas pasimokyti vieniems iš kitų ir priimti savo šalims geriausius sprendimus, nes geri sprendimai ir veiksmai šiandien – pagrindas jaunimo ateičiai.

Sveikindama susirinkusiuosius šalies vadovė pabrėžė, kad versle reikia dar daugiau bendro darbo, kad pokyčius inicijuotume mes patys, o ne būtume jų vedami. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką