TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė investuotojus ragino atsisukti į provinciją, o šie prašė apsaugoti nuo Seimo užmačių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su investuotojais
Dž.G.Barystaitės/Prezidento kanceliarija nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su investuotojais
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su stambiausius ir aktyviausius užsienio investuotojus vienijančia asociacija „Investuotojų forumas“ diskutavo apie Lietuvos verslo aplinką, kovą su korupcija bei šešėline ekonomiką. Prezidentė „Investuotojų forumo" narius paragino atrasti ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius. Tuo tarpu investuotojai prašė prezidentės užtarimo dėl Seime svarstomų iniciatyvų, kurios gali pabloginti investicinę aplinką.

Prezidentė ragina investuoti į provinciją

„Užsienio investicijos ne tik kuria naujas darbo vietas, bet ir prisideda prie valstybės ekonomikos augimo bei su savimi atsineša aukštą darbo kultūrą. Lietuvai visada reikės skaidraus, atsakingo ir konkurencingo verslo, todėl džiaugiuosi, kad investuotojai Lietuvą mato kaip galimybių šalį, kurioje daug talentingų, darbščių ir profesionalių žmonių“, – pranešime teigė D.Grybauskaitė, kuri ketvirtadienį susitiko su „Investuotojų forumo“ atstovais.

Kviesdama investuoti Lietuvoje, prezidentė „Investuotojų forumo“ narius paragino atrasti ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius. Pasak prezidentės, naujas verslas mažame miestelyje – tai ne tik nauja perspektyva visiems jo gyventojams, bet kartu ir neišnaudota galimybė į mūsų šalį investuojančiam verslui.

Prašė prezidentės veto

Investuotojams ypač rūpėjo su prezidente aptarti Seime šiuo metu svarstomus Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma keisti šiuo metu galiojančią nuostolių perkėlimo tvarką ir apriboti mokestinių nuostolių perkėlimą visiems mokesčių mokėtojams.

„Svarstomi įstatymų projektai Lietuvos konkurencingumui pakištų koją. Tarp jų ‒ siūlomas naujas nuostolių perkėlimo reguliavimas, galintis suduoti skaudų smūgį visam verslui ir Lietuvos mokesčių sistemos konkurencingumui. Todėl paprašėme prezidentės pasinaudoti Konstitucija bei įstatymais jai suteiktomis galiomis ir apsaugoti pelno mokesčio mokėtojus nuo beatodairiškų pakeitimų“, ‒ pažymėjo asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

Susitikime investuotojai pateikė siūlymų tobulinti šalies teisinę ir mokesčių sistemą, siekiant didinti Lietuvos patrauklumą investicijoms. Tarp jų ‒ viešojo intereso gynimą civiliniame ir administraciniame procese reguliuojančio įstatymo projektą. Toks įstatymas padėtų išvengti situacijų, kai ginant viešąjį interesą nepagrįstai nukenčia įmonės. Investuotojai atkreipė dėmesį į bendrovės „Saerimner“, užsiimančios kiaulių auginimu, pavyzdį, kai dėl kelių asmenų skundų ir vietos politikų veiksmų įmonė buvo priversta atleisti du trečdalius darbuotojų ir iki minimumo sumažinti veiklą.

„Panašios istorijos tikrai nepadeda Lietuvai pritraukti investicijų. Norėdami konkuruoti su aplinkinėmis valstybėmis, privalome suvokti, kad viešasis interesas yra valstybės bei visuomenės siekis didinti gyventojų užimtumą ir kurti darbo vietas, o ne vyti investicijas iš šalies dėl kelių asmenybių intervencijos“, ‒ kalbėjo Rūta Skyrienė, „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Siūlo atsisakyti PVM lengvatų

Investuotojai atkreipė dėmesį, kad, nors Lietuvos mokesčių sistema patrauklumu ir lenkia daugelį Europos Sąjungos valstybių, ji atsilieka nuo kitų Baltijos šalių. Bendrajame reitinge „Paying Taxes 2013“ Lietuva užima 60 poziciją, Estija ‒ 50, о Latvija ‒ 52 vietą. Todėl norėdama pritraukti daugiau investuotojų, valstybė turėtų imtis priemonių didinti tiek mokesčių sistemos, tiek bendrai šalies ūkio konkurencingumą.

„Mūsų šalies patrauklumą investuotojams padidintų lankstesni darbo santykiai ir mažesnis darbo jėgos apmokestinimas. Lyginant su aplinkinėmis valstybėmis, Lietuvoje jis šiuo metu yra didžiausias, tačiau mūsų šalyje santykinai mažiau apmokestinami kiti mokesčių objektai – nekilnojamasis turtas, kapitalas. Aktualiu klausimu lieka ir PVM lengvatos: tebesame įsitikinę, kad lengvatiniai PVM tarifai nesprendžia socialinių problemų ir per daug kainuoja valstybei, todėl raginame lengvatas iš esmės peržiūrėti“, ‒ teigė Kęstutis Lisauskas, asociacijos „Investors’ Forum“ Mokesčių grupės vadovas, profesinių paslaugų bendrovės EY partneris.

Susitikime nemažai dėmesio skirta darbo santykiams ir jų reguliavimui. Investuotojai pažymėjo, kad noriai dalyvautų Trišalėje taryboje, kurioje šiuo metu nėra atstovaujama Lietuvoje veikiančioms tarptautinio kapitalo įmonėms. Pasiūlyta tobulinti Darbo kodeksą, atsisakant perdėm griežto darbo trukmės reguliavimo.

Asociacijos „Investors‘ Forum“ nariai siūlo darbo dienos trukmę riboti tik atskiroms asmenų grupėms, išlaikant bendrus nepertraukiamojo poilsio reikalavimus. Taip pat siūloma nustatyti 40 valandų vidutinę darbo savaitę. „Atsisakius reikalavimo darbo sutartyse nustatyti tikslų darbo valandų skaičių per dieną ir per savaitę, atsirastų galimybių lanksčiau organizuoti darbo laiką. Taip būtų lengviau kuriamos darbo vietos ir mažinama biurokratinė našta“, – teigia Ramūnas Petravičius, asociacijos „Investors‘ Forum“ darbo santykių grupės vadovas, LAWIN Partneris.

Prieš 14 metų įkurtas „Investuotojų forumas“ vienija daugiau kaip 50 įmonių iš bankininkystės, telekomunikacijų, paslaugų ir kitų sektorių. Jų dėka Lietuvoje buvo sukurta apie 26 tūkstančius darbo vietų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką