Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: kainas turi diktuoti sąžininga konkurencija

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku aptarti kainų komunalinių paslaugų ir pieno sektoriuose.

Prezidentė pažymėjo, kad negalima taikstytis su nepagrįstomis šildymo ir didėjančiomis atliekų tvarkymo, pastatų priežiūros ir renovavimo kainomis, kurias diktuoja įvairiose komunalinių paslaugų srityse besiformuojantys monopoliniai dariniai.

„Konkurencijos taryba turi nustatyti, kas daro įtaką šioms kainoms. Komunalinis sektorius turi tarnauti žmonėms, o ne atvirkščiai“, – sakė prezidentė.

Valstybės vadovė taip pat atkreipė dėmesį į padėtį pieno sektoriuje, kai prisidengdami Rusijos sankcijomis pieno perdirbėjai pieno gamintojams moka gerokai mažesnę kainą, nei pieno savikaina, o pieno produktų kainos parduotuvėse netgi kyla. Konkurencijos taryba turėtų išsiaiškinti šios situacijos priežastis.

Visi rinkų dalyviai turi paklusti konkurencijos taisyklėms, veikti sąžiningai ir garbingai.

Prezidentė pabrėžė, kad Konkurencijos taryba turi dirbti efektyviai: aprėpti daugiau sektorių, niekam neleisti vilkinti bylų, bendradarbiauti su kitomis institucijomis. Tik stipri Konkurencijos taryba padės garantuoti teisingą ir konkurencingą rinkos plėtrą, sąžiningas kainas.

Rinkų demonopolizavimas, atveriantis galimybes naujiems dalyviams, keliantis investuotojų pasitikėjimą Lietuva, turėtų būti nuolatinis Konkurencijos tarybos veiklos uždavinys. Visi rinkų dalyviai turi paklusti konkurencijos taisyklėms, veikti sąžiningai ir garbingai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką