Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 12d. 15:54

Dalia Grybauskaitė: „Šalies ūkio atsigavimo tempai – visų politinių jėgų atsakomybė“

Prezidentė su Seimo Ekonomikos komiteto nariais
Prezidentūros nuotr. / Prezidentė su Seimo Ekonomikos komiteto nariais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo Ekonomikos komiteto nariais aptarė šalies ekonominę situaciją bei šalies ūkio pertvarkai ir atsigavimui svarbius Seimo pavasario sesijoje laukiančius sprendimus.

„Šiandienos sprendimai nulems Lietuvos ateitį. Šalies ūkio ir ekonomikos atsigavimo tempai priklausys nuo visų politinių jėgų susitelkimo ir bendro darbo“, – pabrėžė Prezidentė.
 
Valstybės ateičiai, pasak Prezidentės, ypatingai svarbūs realią energetinę nepriklausomybę garantuojantys gamtinių dujų, energetikos įstatymai bei konkretūs infrastruktūros projektai, tokie kaip suskystintų dujų terminalas, elektros jungtys su Vakarų Europa.

Kovoje su korupcija ir monopolijomis, Prezidentės teigimu, svarbi viešųjų pirkimų ir šilumos ūkio pertvarka. Prezidentės iniciatyva parengtomis Viešųjų pirkimų įstatymo pataisomis siūloma pakeisti Viešųjų pirkimų tarnybos pavaldumą, visus viešuosius pirkimus skelbti viešai ir vykdyti juos tik gavus VPT sutikimą. Šilumos ūkio įstatymo ir Civilinio kodekso pataisomis siūloma atskirti šildymo sistemų prižiūrėtojus nuo šilumos tiekėjų, o daugiabučių namų administratorius – nuo visų komunalininkų.

Priimant bet kokius sprendimus, pasak šalies vadovės, pirmiausia būtina galvoti apie šalies gyventojų interesus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką