Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalis Lietuvos verslininkų pasižadės įvedant eurą kainas perskaičiuoti sąžiningai

Lietuvos monetų kalykla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos monetų kalykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Po ilgojo savaitgalio Vyriausybės rūmuose Lietuvos verslo asociacijų ir savivaldos atstovai kartu su Vyriausybės, Ūkio ir Finansų ministerijų vadovais pasirašys Geros verslo praktikos memorandumą. Paskui estafetė bus perduota tūkstančiams Lietuvos įmonių, verslo atstovų, savivaldai, kurios galės savanoriškai prisijungti prie memorandumo ir įsipareigos įvedant Lietuvoje eurą elgtis su vartotojais sąžiningai, t. y. nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu padidinti prekių ir paslaugų kainas ir užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą bei jų skelbimą.

Visi, prisijungę prie memorandumo, įgis teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu logotipu „Perskaičiuota sąžiningai“ ir juo pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį reklamoje, oficialiuosiuose dokumentuose ir renginiuose ir informuoti vartotoją, kad laikosi memorandume nustatytų principų.

„Memorandumo pasirašymas – nuoseklus žingsnis, pereinant nuo prognozių ir spekuliacijų apie būsimus kainų pokyčius prie realių darbų. Pasirašę memorandumą atsakingai ir sąžiningai dirbantys verslo atstovai įsipareigos, kad euro įvedimas netaptų nepagrįsto kainų augimo pretekstu. Gyventojai galės stebėti, o valstybinės institucijos privalės kontroliuoti, kaip šio įsipareigojimo laikomasi praktikoje ir, esant reikalui, taikyti sankcijas“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas premjeras Algirdas Butkevičius.

Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymas numato, kad, netinkamai perskaičiavus prekių ar paslaugų vertes iš litų į eurus ar nesilaikant kitų įstatymo reikalavimų, bus taikomi įspėjimai ir baudos. 

Galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną 2014 m. liepos 23 d. paskelbė Briuselyje posėdžiavusi ES Ministrų Taryba. Praėjus 30 dienų po šio sprendimo, t. y. nuo rugpjūčio 22 d., visose prekybos ir paslaugų teikimo vietose kainos vartotojams turi būti nurodytos dviem valiutomis – litais ir eurais.

Lietuva 2015 metais taps 19-ąja euro zonos nare ir paskutine iš trijų Baltijos šalių, įsivesiančia bendrą ES valiutą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką