Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 06 11, 13:46

Danijoje darbo neradęs lietuvis studentas pats įkūrė startuolį: studentai teikia konsultacijas

Valentinas Civinskas magistro studijų metu Danijoje kelis mėnesius negalėjo rasti papildomo darbo. Tai privedė prie to, kad jis pats sukūrė startuolį „Desk Research Group“, kuriame studentai teikia konsultacijas verslui. Jis laužo nusistovėjusius stereotipus ir tikina, kad studentai gali atstoti ir profesionalius konsultantus – tik dešimt kartų pigiau ar net nemokamai.
Analitinis darbas/ 123rf nuotr.
Analitinis darbas/ 123rf nuotr. / 123RF.com nuotr.

Bendrovė „Desk Research Group“ veiklą pradėjo 2016 m. rugpjūtį ir pradžioje paslaugas teikė nemokamai. Iki šiol ji jau yra atlikusi daugiau nei 30 projektų tarptautinėms kompanijoms, įskaitant ir įmones Baltijos šalyse.

Šiuo metu įmonėje jau darbuojasi 15 studentų, nors visa investicija į bendrovės steigimą – sukurta internetinė svetainė. Startuolis jungia įvairaus profilio studentus bei abiturientus – tarp jų inžinierius ir finansininkus iš įvairių pasaulio šalių, dirba ir keli studentai iš Lietuvos.

Asmeninio archyvo nuotr./Valentinas Civinskas, „Desk Research Group“ įkūrėjas
Asmeninio archyvo nuotr./Valentinas Civinskas, „Desk Research Group“ įkūrėjas

„Neturime jokių ypatingų reikalavimų studentui dėl jo išsilavinimo specializacijos, tačiau yra viena sąlyga – studentas privalo norėti tobulėti bei mokytis“, – 15min teigia „Desk Research Group“ įkūrėjas ir vadovas V.Civinskas.

„Desk Research Group“ turi išspręsti problemą jauno žmogaus karjeroje, kai patirties ir kontaktų neturėjimas neleidžia įsitvirtinti darbo rinkoje – nauja platforma studentams siūloma kaip tramplinas į tolesnę karjerą.

„Baigęs bakalauro studijas Anglijoje, Ekonomikos srityje, nusprendžiau toliau gilinti žinias ir pratęsti magistro studijas Danijoje, Kopenhagos universitete. Susidūręs su keblumais rasti darbą bei išsiuntęs ne vieną dešimtį aplikacijų, supratau, kad yra aiški problema. Po kelių mėnesių paieškų, galiausiai radęs darbą, pastebėjau, kad Danijoje kompanijos labai dažnai kreipiasi į konsultantus“, – apie idėją pasakoja V.Civinskas.

Tada jis pastebėjo, kad nėra nieko tokio, ko negalėtų atlikti ir studentai.

„Nusprendžiau suburti jaunųjų profesionalų bendruomenę, kuri pagal projektus teikia konsultacines paslaugas kompanijoms. T.y. įmonės, turinčios konkrečią problemą, kreipiasi į mus ir konsultaciją ar analizę gauna nemokamai arba už simbolinį atlygį, mainais į rekomendaciją bei patirtį“, – pasakoja vaikinas.

Kokia jūsų veiklos idėja? Kaip veikia jūsų įmonė?

– Pagrindinė idėja buvo suburti studentus ir pasiūlyti kompanijoms sprendimus projektų pavidalu. Šis mūsų modelis veikia, studentai vienas kitam teikia pagalbą viso proceso metu. Keli studentai priskiriami prie vieno projekto. Viso proceso metu jie gauna atsiliepus iš įmonių, vyksta susitikimai, gauna grįžtamąjį ryšį.

Ar kompanijos linkusios samdyti studentus konsultacijoms?

– Veiklą pradėjome pernai rugpjūtį ir dabar esame pabaigę per 30 projektų. Negalėčiau pasakyti, kiek tiksliai per mėnesį, tačiau pastaruoju metu turime 5 aktyvius projektus, prie jų dirba 12 studentų.

Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ pristatymas investuotojams
Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ pristatymas investuotojams

Kokie tie projektai?

Danijoje patyrę konsultantai ima po porą šimtų eurų už valandą. O studento valandinis įkainis yra apie 20 eurų.

– Pagrindiniai projektai būna verslo analizės, strateginių planų kūrimas. Galbūt viena iš kompanijų nori įžengti į kažkokią kitą šalį ar rinką, tai išanalizuojama, kokia ten yra situacija, pateikiame rekomendacijas. Tad verslo planų rašymas, ko gero, yra viena iš pagrindinių veiklų.

O šiaip turime ir keletą IT specialistų, ir inžinierių. Projektai labai skiriasi, studentai būna prisijungę iš skirtingų studijų pakraipų, jiems nebūna problemų susirasti kokį nors projektą. Jei turime studentą su tam tikromis kompetencijomis, vėliau tiesiog stengiamės ieškoti įmonių, kurios atitiktų jo įgūdžius.

Ar dirbate tik Danijoje?

– Daugiau studentų yra Danijoje, tačiau yra keletas studentų ir Lietuvoje. Norime didinti supratimą tiek tarp studentų, tiek ir tarp įmonių – studentai gali dirbti ir nuotoliniu būdu. Nėra problema, ar projektas yra iš Lietuvos, ar kitur. Turime projektų Danijoje, prie kurių dirbo keletas lietuvių nuotoliniu būdu. Ir atvirkščiai.

Koks jūsų konkurencinis pranašumas – ar studentus įmonėms samdyti kainuoja pigiau?

– Manau, tai mūsų kertinis privalumas, kainos atžvilgiu, aišku, nepalyginsi. Danijoje patyrę konsultantai ima po porą šimtų eurų už valandą. O studento valandinis įkainis yra apie 20 eurų, tai kainos atžvilgiu, žinoma, atliekame kur kas pigiau.

Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ komanda
Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ komanda

Studentų universitetinė patirtis yra ganėtinai šviežia, o įmonės yra gana linkusios gauti šviežių idėjų.

Tačiau kitas privalumas yra tas, kad studentų universitetinė patirtis yra ganėtinai šviežia, o įmonės yra gana linkusios gauti šviežių idėjų. Tai čia, manau, pliusas – esame jauni, iniciatyvūs ir visą laiką linkę mokytis ir tobulėti. Kompanijos tikrai kažkaip labai pozityviai tą vertina ir kai kuriems studentams po trumpesnių projektų pasiūlo ir įsidarbinti. Tai yra pagrindinė nauda studentams.

O ir ateityje ketinate būti tik studentų įmone ar galbūt turite ambicijų priimti profesionalių konsultantų?

– Na, mūsų koncepcija, kad turime studentus arba neseniai pabaigusius studijas. O plėstis mes planuojame paslaugų atžvilgiu.

Manau ši bendruomenė visuomet bus varoma studentijos. Bus dabartiniai studentai, kurie ieško darbo patirties, ir bus neseniai baigę studentai, kurie galbūt nori įsidarbinti, bet patiria kokių sunkumų. Tai mes galime būti kaip pagalbinis atspirties taškas karjeros atžvilgiu – pradėti nuo to.

Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka
Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka

O ar pakanka kvalifikacijos studentams teikti konsultacijas įmonėms?

– Mano studentai realiai yra ganėtinai kompetentingi. Šiuo atveju universitetinės žinios tikrai gali būti pritaikomos. Didelėms konsultavimo kompanijoms galbūt labiau lemia vardas. Tačiau iš mano patirties, kodėl ir kilo ši idėja – pamačiau, kiek realiai išorinėms konsultacijų kompanijoms sumoka užsakovai ir kas iš tikrųjų atlieka projektus.

Dirbdamas konsultacijų bendrovėje, paklausiau savo direktorės, ką jie tokio jau daro ypatingo, kad moka vos ne 10 kartų daugiau per valandą. Ji man atsakė, kad kartais jūsų, studentų, darbai yra ne ką prastesni. Tiesiog yra vardas, prekės ženklas ir viskas.

Tad šiuo startuoliu norime įrodyti, kad studentai yra nuvertinti.

O kas tuomet yra jūsų klientai?

– Realiai, tai yra labai skirtingos kompanijos. Esame netgi vieną projektą rengę „Civitta“ kompanijai Lietuvoje, ji yra labai žinoma konsultacijų rinkoje. Dirbome su atliekų perdirbimo, biomasės projektais. Dirbome su įmone, kuriančia elektrinių dviračių koncepciją, ir atlikome analizę, o tai jau yra rinkoje.

(Tarp nurodomų bendrovės klientų – „Hanse Corportate Finanse“, „Tegra State“, „Forum Media Group“, „Biomodics“ ir kitos – 15min).

Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka
Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka

Kokių investicijų reikėjo norint sukurti startuolį?

– Visa investicija buvo internetinė svetainė, o visa kita – žinios. Biuro erdvę turime universitete – skirtas stalas, tą suteikia universitetas startuoliams, kuriamiems studentų. Turime darbo vietų, už kurias nereikia mokėti.

Ar jūs vienintelis kūrėjas?

– Taip, tai mano kūrinys. Pradėjau vienas, kiti pradžioje prisidėjo savanoriškai, tuomet pasisamdžiau kelis studentus. Iš pradžių viską darėme nemokamai, paskutiniu metu pereiname prie minimalaus fiksuoto mokesčio. Jei klientas nori, gali studentui sumokėti papildomai.

Pradžioje norėjome gauti atsiliepimų, įvertinimų, todėl viskas buvo nemokamai. Ganėtinai neseniai pradėjome eiti prie modelio, kai imame atlygį už projektą.

Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka
Asmeninio archyvo nuotr./„Desk Research Group“ darbo aplinka

Ar studentai jūsų įmonėje užsidirba?

– Studentas ir gauna didžiąją pinigų dalį už projektą.

Kainos būna apie porą tūkstančių eurų už projektą. Būna ir mažiau, laviruoja nuo kokių trijų šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų, jei tai viso mėnesio darbas.

Tad save laikote platforma studentų karjeros pradžiai?

– Taip taip, kaip pradinis atspirties taškas karjerai. Na, aišku, yra tokių, kurie čia įsidarbina ir pasilieka, jei nori kokių nors projektų. Tai išeina kaip ir savarankiškas darbas (freelance – angl.). Kas dirba visu etatu ir nori papildomai kažkiek užsidirbti – gali apsiimti kokį projektą ir užsidirbti papildomai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką