TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dano Arlausko ir Nerijaus Mačiulio ginčas: kas bus atsakingas už lietuvių pinigus įvedant eurą?

Danas Arlauskas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Danas Arlauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas sunerimęs dėl to, kas bus atsakingas už gyventojų finansus, kai Lietuvoje bus įvedamas euras. Tuo metu "Swedbank" ekonomistas Nerijus Mačiulis tikina, kad atsakomybės, įvedus eurą, nesikeis.

Verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas mano, kad daugelis verslininkų teigiamai žiūri į euro įvedimą, tačiau jis primena, kad reikia kalbėti ir apie galimas neigiamas pasekmes, kad netektų patirti ekonominio nuosmukio kaip Airijai ar Graikijai.

D. Arlauskas pasakojo, kad Airijoje niekas nesitikėjo tokio ekonominio nuosmukio, kokio buvo sulaukta. Dėl to buvo kaltas šalies centrinio banko vadovas. Tam, kad situacija nepasikartotų ir Lietuvoje, reikia žinoti, kad bus atsakingas už gyventojų finansus.

„Kas bus atsakingas už mūsų pinigus? Ar jūs matėte tą žmogų? Mes matėme Europos užsienio politiką vykdančius žmones. Kai aš juos pamačiau, supratau, kad bus blogai. Tai ne asmenybės. Vyksta primityvus pataikavimas masių psichologijai. Aš nematau žmogaus, kuris bus atsakingas, kai mano litai virs eurais“, – sakė D. Arlauskas.

„Bus taip, kaip ir dabar. Mes neturime nepriklausomos monetarinės politikos. Turime valiutų valdybos modelį: yra fiksuotas kursas euro atžvilgiu ir kai Europos centrinio banko valdyba nusprendžia didinti ar mažinti palūkanas, taip ir būna“, – D. Arlauskui į klausimą atsakė  N. Mačiulis.

Kas bus atsakingas už mūsų pinigus? Ar jūs matėte tą žmogų? Mes matėme Europos užsienio politiką vykdančius žmones. Kai aš juos pamačiau, supratau, kad bus blogai. Tai ne asmenybės, – sakė D.Arlauskas.

Ekonomistas pridūrė, kad, įstoję į euro zoną, mes deleguosime savo atstovą į Europos centrinio banko valdybą, kuris galės išsakyti Lietuvos nuomonę, pristatyti šalies poreikius ir problemas.

„Litas jau daug metų yra fiksuotas euro atžvilgiu. Turime visus įsipareigojimus, susijusius su euru. Neturime laisvos monetarinės politikos. Šiuo žingsniu (euro įvedimu, – red.) yra gaunama nauda.  Pasekmė – mažesnė skolinimosi kaina valstybei, privačiam sektoriui. Didžiausia nauda ta, kad valstybė tampa dar labiau integruota su ES ekonomika, tad gali tikėtis aktyvesnės prekybos ir didesnių investicinių srautų“, – sakė N. Mačiulis.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką