Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Danske Bank“: Verslo pasitikėjimas euro zonoje smunka

Euro ženklas Frankfurte prie Maino
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Euro ženklas Frankfurte prie Maino
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslo pasitikėjimas euro zonoje smunka, tiesa, nežymiai. Vienos didžiausių Šiaurės Europoje finansų paslaugų grupės „Danske Bank“ analitikai mano, kad mažėjantis užsakymų gamybai skaičius ir augančios atsargos tiesiogiai darys įtaką prastėjančioms gamintojų nuotaikoms.

„Danske Bank“ prognozuoja, kad šią savaitę skelbiamas euro zonos lapkričio mėnesio gamintojų pasitikėjimo indeksas (PMI) smuktels iki 50,2 – spalį indeksas siekė 50,6, o paslaugų sektoriaus pasitikėjimo indeksas sumažės iki 52,2, vietoj 52,3.

JAV gamyba augo

Nuotaikos už Atlanto tradiciškai geresnės. Pirmadienį JAV skelbs gamybos produkcijos statistiką – prognozuojamas augimas, tiesa, lėtesnis nei rugsėjo mėnesį. Manoma, kad augimas siekė 0,2 proc. Rugsėjį augimas siekė 1 proc. 

Žemos žaliavų kainos JAV spaudžia infliaciją žemyn. Ketvirtadienį bus skelbiami JAV vartotojų kainų indeksai spalio mėnesį. Tikėtina, kad bendras kainų indeksas per metus pakilo 1,6 proc. (rugsėjį buvo fiksuotas 1,7 proc. augimas), o grynoji infliacija (neskaičiuojamos maisto bei energetikos kainos) per metus augo apie 1,6 proc. Tikėtina, kad infliacinis spaudimas mažės.

Kitos svarbios investuotojams žinios – šią savaitę 2014 m. trečiojo ketvirčio rezultatus skelbs „Home Depot“, „Target“, „Lowe‘s“, GAP, „Best Buy“, „Staples“, „Foot Locker“, „Raifeisen Bank“.

Kinijoje nuotaikos taip pat prastėja

Kinija šią savaitę taip pat skelbs pirminį lapkričio gamintojų pasitikėjimo indeksą (angl. HSBC/market manufacturing PMI). Manoma, kad jis mažės nuo 50,4 iki 50,2. Kritimas, kaip ir Europoje, siejamas su mažėjančiu gamybos užsakymų skaičiumi, ir sumažėjusia investicijų paklausa.

Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką