Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 7d. 09:16

Darbo biržos šturmas

Vilniaus darbo birža
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Bedarbių daugėja, darbų mažėja.
Naujieji metai šalies darbo biržose prasidėjo tikra sumaištimi. Nespėjama registruoti visų ieškančiųjų darbo. Laisvų vietų beveik nėra, o atsiradusios išgraibstomos tą pačią dieną. Rajonuose daugiau žmonių tikimasi įdarbinti tik pavasarį, prasidėjus sezoniniams darbams.

Panevėžyje per gruodį darbo ieškojo 1603 miesto ir rajono gyventojai, bet darbo birža nedaug ką galėjo pasiūlyti. Užvakar, pirmąją 2009-ųjų darbo dieną, laisvos buvo vos 47 darbo vietos, o bedarbių – daugiau kaip pusantro tūkstančio. Iki krizės darbą būdavo galima rinktis net iš 300–400 laisvų vietų, rašo „Respublika“.

Apie bankrotus ar įmonių likvidavimą tarp Kalėdų ir Naujųjų metų pranešimų negauta. Iš verslo žemėlapio nyksta mažytės įmonėlės, kuriose dirbo 3–4 žmonės, o vidutinio verslo įmonės darbuotojų atsikrato po truputį, per daug nesigarsindamos. Apie grupinius atleidimus pranešė tik „Panevėžio gelžbetonis“, UAB „Žalvaris“. Penkiolika darbuotojų darbo neteko likvidavus bendrovę „Riktamet“.

Panaši situacija susidariusi ir kitų miestų bei rajonų darbo biržose. Pirmąją metų dieną darbo ieškojo 1088 biržiečiai, o jiems galėta pasiūlyti vos keturias vietas: optikos parduotuvei reikėjo kvalifikuoto darbuotojo, viena įmonė darbo siūlė medkirčiui, trūko vieno statybininko ir pamainos vadovo.

Pasvalio darbo biržoje per pastaruosius du mėnesius bedarbių registravosi 35 proc. daugiau, po 130 per mėnesį. Darbo neturi 1440 Pasvalio miesto ir rajono gyventojų, o darbo birža gali pasiūlyti vos 20 laisvų vietų. Tačiau problema, kad trūksta ne darbininkų, o aukščiausios kvalifikacijos specialistų, gydytojų, užsienio kalbų mokytojų, policijos pareigūnų, praneša „Respublika“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:00
00:46
00:54

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką