Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo rinkoje jaučiama atsargaus optimizmo ženklų

Darbas
Photos.com / Pusė apklaustųjų teigia, jog sutiktų nedirbti pusmetį, siekiant gauti dabartinius įgūdžius ir atlyginimą atitinkantį darbą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepaisydami sudėtingos padėties šalies darbo rinkoje, aukštos kvalifikacijos specialistai ir vadovai nepraranda optimizmo. Didesnė dalis dirbančių asmenų yra užtikrinti, kad artimiausiu metu išsaugos darbo vietą. Tuo tarpu darbo ieškantys vadovai ir specialistai nelinkę griebtis bet kokių pasiūlymų ir ieško specialybę bei kvalifikaciją atitinkančio darbo, net jeigu reikės daugiau laiko.

Tokias išvadas pateikia tarptautinė konsultacijų bendrovė „Talentor Lietuva“, atlikusi specialistų ir vadovų požiūrio į darbą tyrimą.

Bendrovės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad ji įvertino beveik 450 specialistų ir vadovų nuomonę. Tyrimo duomenimis, 40 proc. apklaustųjų neabejoja, kad per artimiausius kelis mėnesius išsaugos savo darbo vietą. Ir tik mažiau nei trečdalis (27%) respondentų tikimybę prarasti darbą artimiausiu metu įvertino kaip didelę arba labai didelę.

Pasak V.Liutvinės, gera žinia yra ir tai, kad beveik trečdalis (28 proc.) respondentų teigia patys ketinantys pradėti nuosavą verslą, Vadinasi, žmonės imasi iniciatyvos susikurti darbo vietą, nesitaikstydami su nepalankia situacija darbo rinkoje.

„Tyrimo duomenys liudija, kad vadovai ir specialistai nepraranda optimizmo bei pasitikėjimo savo kuriama  pridėtine verte. Apklausos duomenimis, net septyni iš dešimties darbovietę rinktųsi pagal savo specialybę ir kvalifikaciją. Pusė apklaustųjų teigia, jog sutiktų nedirbti pusmetį, siekdami gauti dabartinius įgūdžius ir atlyginimą atitinkantį darbą. Tai ženklas, kad darbo rinka nestokoja nuosaikaus pozityvumo, o specialistai nelinkę griebtis bet kokio ar žemesnės kvalifikacijos darbo“, – teigia „Talentor Lietuvos“ partnerė Viktorija Liutvinė. 

Pasak V.Liutvinės, gera žinia ir tai, kad beveik trečdalis (28 proc.) respondentų teigia ketinantys pradėti nuosavą verslą. Vadinasi, žmonės imasi iniciatyvos susikurti darbo vietą, nesitaikstydami su nepalankia situacija darbo rinkoje.

56 proc. tyrime dalyvavusių aukštos kvalifikacijos specialistų teigia negalvojantys apie darbą užsienyje. Tačiau specialistė atkreipė dėmesį, kad darbo rinkoje vadinamojo protų nutekėjimo problema Lietuvai ir toliau išlieka – keturi iš dešimties (44 proc.) aukštos kvalifikacijos specialistų teigia apsisprendę ieškoti galimybės dirbti užsienyje. Iš šio skaičiaus 25 proc. sutiktų eiti žemesnes pareigas užsienyje, o 45 proc. sutiktų eiti žemesnes pareigas, tik gavę didesnį atlygį.

Specialistų vertinimu, alternatyvų užsienyje ieškoti verčia sumenkę Lietuvos gyventojų lūkesčiai dėl ekonomikos pagyvėjimo. Tuo tarpu senbuvėse Europos Sąjungos valstybėse tokie vertinimai yra geresni.

Tyrimo duomenimis, 34 proc. apklaustųjų teigė, kad per 2009 m. jų atlyginimas nepasikeitė, o 10 proc. respondentų nurodė, kad jis padidėjo. Didžioji dalis teigusių apie atlyginimo didėjimą nurodė, kad užmokestis pernai ūgtelėjo dešimtadaliu. Kad pernai atlyginimai sumažėjo, nurodė 56 proc. apklaustųjų.

„Pernai trečdalis įmonių atsilaikė prieš išlaidų optimizavimą personalo sąskaita, o kai kurios įmonės netgi padidino darbo užmokestį aukštos kvalifikacijos specialistams ir vadovams. Nepaisant šių optimistinių ženklų, situaciją reikėtų vertinti santūriai, nes daugiau kaip pusė įmonių per minėtą laikotarpį buvo priverstos apkarpyti darbo užmokestį darbuotojams. Didesnio ir masinio atlyginimo augimo trumpuoju laikotarpiu vargu ar galima tikėtis, tačiau tai, kad atlyginimų mažinimas jau pasiekė dugną, signalizuoja, jog darbdaviai stengsis algų bent jau nemažinti“, – sakė V.Liutvinė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką