Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos padidėjo 1,3 proc.

Darbas su kompiuteriu
„Scanpix“ nuotr. / Darbas su kompiuteriu
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad trečiąjį 2010 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2010 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias, pašalinus sezono įtaką, padidėjo 1,3 procento, iš jų – verslo įmonėse – 2 procentais. Darbo sąnaudos labiausiai padidėjo kasybos ir karjerų eksploatavimo (4,4 proc.), informacijos ir ryšių (4 proc.), statybos (3,9 proc.), apdirbamosios gamybos (2,8 proc.) ir didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (2,6 proc.) įmonėse.

Darbo sąnaudų didėjimą trečiąjį 2010 m. ketvirtį lėmė padidėjęs darbų mastas ir išaugęs darbo užmokestis.

Per metus (trečiąjį 2010 m. ketvirtį, palyginti su trečiuoju 2009 m. ketvirčiu) vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, sumažėjo 2,7 procento (antrąjį 2010 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2009 m. ketvirčiu – 7,3 proc.), iš jų – verslo įmonėse – 1,7 procento. Darbo sąnaudos sumažėjo beveik visose pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, ypač administracinės ir aptarnavimo (11,8 proc.), meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo (7,8 proc.), viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo (7,4 proc.), statybos (7,1 proc.) bei žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (5,8 proc.) veiklos rūšių įmonėse.

Vienos dirbtos valandos darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, per metus sumažėjo 2,3 procento, kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos) – 3,9 procento. Spartesniam kitų darbo sąnaudų mažėjimui įtakos turėjo sumažėjusios privalomosios ligos pašalpos, mokamos iš darbdavio lėšų, išeitinės išmokos ir piniginės kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas ir kitos panašaus pobūdžio išlaidos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką