Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželių plėtrai – solidus finansavimas

Darželyje
Organizatorių nuotr. / Darželyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje pradedamas įgyvendinti pirmasis ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas ikimokyklinio ugdymo projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Bendra paramos suma, kurią ketinama investuoti į ikimokyklinį ugdymą iki 2013 m., peržengs 200 mln. Lt.

„Parama bus naudojama trimis pagrindinėmis kryptimis: darželiams rekonstruoti, universaliems daugiafunkciniams centrams kaimo vietovėse steigti ir pedagogų kvalifikacijai tobulinti. Mūsų tikslas yra, panaudojant ES fondų lėšas, išplėsti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo galimybes, kad jis būtų prieinamas visiems norintiems“, - sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Kaip teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime, šiemet prasideda investicinis projektas, pagal kurį per dvejus metus bus rekonstruota ne mažiau kaip 60 darželių (ne mažiau kaip po vieną kiekvienoje savivaldybėje), pritaikant juos ugdyti ir pačius mažiausiuosius – vaikus nuo 1 metų bei jaunesnius. Tam iš viso skiriama per 88 milijonų litų, iš jų beveik 75 mln. Lt sudaro ES parama. Numatoma, kad rekonstrukcijos darbai prasidės iki šių metų rudens ir bus baigti kitąmet.

„Tėvai pageidauja ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumo ir įvairovės, įskaitant ir kūdikių bei vaikų iki trejų metų grupes. Praėjusių metų savivaldybių duomenimis, buvo nepatenkinti 27 tūkst. tėvų, besikreipiančių dėl ikimokyklinuko priėmimo į darželį, prašymų. Iš jų 15 tūkst. prašė priimti vaikus iki trejų metų“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Numatoma sudaryti geresnes sąlygas steigtis nevalstybinėms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms (grupėms). Pagal Vyriausybės programą, tinkamai pasiruošus ikimokyklinis ugdymas būtų finansuojamas pagal vaiko krepšelio modelį, kuris apimtų ir ūkio aprūpinimo finansavimą. Vaiko krepšelio dydis būtų vienodas ir valstybinėms, ir nevalstybinėms įstaigoms.

2010 m. prasidės projektas, skirtas universaliems daugiafunkciniams centrams kaimo vietovėse steigti. Vietovėse, turinčiose ne daugiau 1 tūkst. gyventojų, bus pritaikomos buvusių mokyklų, kultūros centrų ir kitos patalpos ikimokykliniam, priešmokyklinim ugdymui, neformaliajam vaikų ir suaugusiųjų švietimui bei kitoms švietimo, kultūros paslaugoms.

Centro atliekamų funkcijų apimtį ir tikslines grupes nustatys vietos savivaldos institucijos, įvertinusios vietos bendruomenės poreikius. Iki 2013 m. planuojama įsteigti ne mažiau kaip 78 tokius centrus. Tam bus skirta 87,8 mln. litų, iš jų 74,6 mln. Lt iš ES paramos fondų.

Iki 2013 m. planuojama įsteigti ne mažiau kaip 78 tokius centrus. Tam bus skirta 87,8 mln. litų, iš jų 74,6 mln. Lt iš ES paramos fondų.

Komentarai
Temos Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką