TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių renovavimui skatinti prašoma 8,5 mln. litų ES paramos

 Šiuo metu renovacija Vilniuje ir visoje šalyje yra beveik sustojusi. Anot specialistų, įstatymų pataisos turėtų ją paskatinti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renovacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 10 d., Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA) pateikė paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl projekto „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, I etapas“ finansavimo. Siekiant sukurti sąlygas, palengvinančias daugiabučių renovavimo procesą, prašoma 8,5 mln. litų paramos iš Europos regioninės plėtros fondo.

“Už šias lėšas, įgyvendinus pirmąjį projekto etapą, kuris truks dvejus metus, būtų apmokyti būsto sektoriaus dalyviai, sukurti tipiniai daugiabučių namų modernizavimo projektai, atlikta modernizavimo programos stebėsena, gyventojų apklausa ir kitos studijos, ” - teigia BUPA direktorius Valius Tuminas.

Pasak Kastyčio Tumino, jei paraiška bus parengta kokybiškai ir derinimas neužtruks, jos vertinimą numatoma baigti iki rugpjūčio 24 d. Netrukus po to, kai Aplinkos ministerija patvirtins vertinimo išvadą, bus pasirašoma sutartis, teigiama pranešime spaudai.

Kaip informavo BUPA direktorius Valius Serbenta, įgyvendinant projekte numatytas veiklas, jau pradėti  gyventojų konsultavimo telefonu paslaugos pirkimo darbai. Parengti viešųjų pirkimų dokumentai bei skelbiama supaprastintų viešųjų pirkimų procedūra. Naudojant nemokamą Agentūros telefono liniją  bus valdomi telefoninių skambučių srautai, teikiamos konsultacijos gyventojams daugiabučių namų modernizavimo klausimais. Tikimasi, kad jau rugsėjo mėnesį bus pasirašyta sutartis su Agentūra dėl projekto finansavimo ir bus galima pradėti  įgyvendinti artimiausiam laikotarpiui numatytas veiklas.

2011 m. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra teiks paraišką antrajam projekto etapui vykdyti. Planuojama, kad šio etapo vertė sieks 26 mln. litų.

Pastatų energetinio efektyvumo didinimas yra viena iš penkių Vyriausybės Ekonomikos skatinimo plano dalių. Birželio mėnesį Vyriausybės posėdyje buvo nutarta skirti daugiau kaip 35 mln. Lt 2007 – 2013 m. ES struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų daugiabučių namų modernizavimo skatinimui ir numatyta pervesti 785 mln. litų įsteigtam Kontroliuojančiajam fondui. Šis fondas per finansinius tarpininkus teiks ilgalaikes lengvatines paskolas gyventojams, siekiantiems atnaujinti savo būstą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Renovacija Pinigai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką