Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 4d. 12:24

Daugiau studentų galės gauti socialines stipendijas

Išmokos
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Išmokos

Šiemet daugiau studentų galės gauti socialines stipendijas. Į beveik 400 litų per mėnesį gali pretenduoti ne tik valstybinių, kaip iki šiol, bet ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų studentai, nesvarbu, ar gauna valstybės finansavimą mokslams, ar patys moka už studijas, praneša Lietuvos radijas.

Vyriausybė nustatė, kad 390 litų socialines stipendijas šiemet galės gauti studentai iki 24 metų, jeigu vieno asmens pajamos jų šeimoje mažesnės nei 350 litų, taip pat išmoka priklauso neįgaliesiems ir našlaičiams.

Teikiamus dokumentus rinks pačios aukštosios mokyklos, tačiau socialinių stipendijų administravimą per šiuos metus iš aukštųjų mokyklų perims Valstybinis mokslo ir studijų fondas.

Dar yra skatinamosios stipendijos už gerą mokymąsi. Joms valstybės skiriamus pinigus dalija kolegijos ir universitetai.

Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja, kad 400–800 litų skatinamąsias stipendijas gautų iki 5 procentų visų studentų.

Taip pat 400–500 litų išmokos numatytos visuomenės saugumo programų studentams, pavyzdžiui, būsimiesiems policininkams. Ministerijos atstovai teigia taip skatinantys rinktis valstybei reikalingas studijų kryptis. 

Temos: 2 Pinigai Stipendija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką