TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiausia dėmesio Vilniaus biržoje ketvirtadienį sulaukė „Teo Lt“ akcijos

TEO LT
TEO LT
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį OMX Vilniaus akcijų biržos indekso reikšmė išaugo 0,7 proc., biržoje pasiekta 377,9 tūkst. eurų apyvarta. Daugiausia dėmesio sulaukė „Teo LT“ akcijos, brangusios 2 proc., praneša „Finasta“.

Jomis suprekiauta už 128,1 tūkst. eurų. Nors bendrovė paskelbė siūlanti akcininkams 0,2 Lt dividendų vienai akcijai už 2012 m., arba tiek, kiek ir visi tikėjosi, vis vien akcijos ir toliau traukia investuotojus. Beje, įmonės dividendinis pajamingumas, dabar sudarantis 7,1 proc., yra žemiausias bent per pastaruosius septynerius metus. Kaip ir ankstesnėmis dienomis, toliau daug dėmesio sulaukia „Žemaitijos pieno“ akcijos, kuriomis šiandien sudaryta sandorių už 41,6 tūkst. eurų, o akcijos brango 2,9 proc. Pastarąsias akcijas vijosi kitos pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūrio“ akcijos, kuriomis šiandien suprekiauta už 30,5 tūkst. eurų, o akcijos kaina augo 0,7 proc. iki 1,5 eurų. „Pieno žvaigždžių“ akcijos taip pat brango įmonei paskelbus, kad šiais metais ketina savo pajamas padidinti 2,6 proc., o grynąjį pelną 22 proc. Kiek pasikoregavo „City Service“ akcijos, o apyvarta siekė 26,2 tūkst. eurų.

NADSAQ OMX Talino biržoje apyvarta vėl perkopė 1 mln. eurų ribą, o daugiausia sandorių sudaryta „Tallink Grupp“ akcijomis – už 555 tūkst. eurų. Pastarosios įmonės akcijos kaina pagaliau perlipo 1 euro ribą. Kiek neįprastai didelė apyvarta pasiekta ir „Nordecon“ akcijomis, kurios pabrango 1,7 proc., o  apyvarta sudarė 198 tūkst. eurų. Kiek daugiau prekiauta ir „Olympic Entertainment Group“ bei „Tallinna Vesi“ akcijomis, tačiau šių  įmonių akcijų kaina nepasikeitė. Labiausiai pigo NT vystymo  įmonės „Arco Vara“ akcijos – 4,7 proc. – po vakarykščio  pranešimo, kad vienas iš bendrovės partnerių vystant „Tivoli“ projektą reikalauja grąžinti paskolą, suteikta jungtinės veiklos įmonei. „Arco Vara“ yra laidavusi 5,7 mln. eurų paskolą, tad akivaizdu, kad šios įmonės problemos vis labiau gilėja.

Rygos akcijų indekso reikšmė šiandien augo kukliausiai – 0,6 proc., bet apyvarta kaip šiai biržai nebuvo maža ir sudarė 53,7  tūkst. latų. Vėl daugiausia dėmesio sulaukė „Olainfarm“ akcijos, kurių kaina šoktelėjo 1,9 proc. iki 4,26 latų bendrovei paskelbus apie paskolos iš SEB banko padidinimą nuo 6,6 mln. iki 12 mln. eurų. Gautos lėšos bus naudojamos vaistinių įsigijimui, po kurių įmonės turimas vaistinių skaičius sieks arti 50. Tiesa, kitos vaistų gamintojos „Grindeks“ akcijos šiandien krito 0,6 proc., o apyvarta sudarė 17,6 tūkst. latų. Labiausiai pigo „SAF Tehnika“ akcijos – jų kaina nusileido iki 1,07 lato. Investuotojai neigiamai vertina įmonės galimybes šiais metais pasiekti teigiamus finansinius rezultatus dėl nepalankios sektoriaus situacijos pasaulyje.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką