Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiausia vidaus sandorių pernai sudarė „Lietuvos geležinkeliai“

Taupydami lėšas, nuo šios savaitės „Lietuvos geležinkeliai“ sumažino kai kurių reisų skaičių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lietuvos geležinkeliai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenimis, praėjusiais metais perkančiosios organizacijos sudarė 512 vidaus sandorių, kurių bendra vertė – 728,3 mln. litų. Tai sudarė 5,7 proc. bendros 2011 m. sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių vertės (12.822 mln. Lt). Informaciją apie sudarytus vidaus sandorius pateikė 22 perkančiosios organizacijos.

Nuo šių metų sausio 1 d., kai perkančiosios organizacijos vidaus sandoriams privalo gauti  Viešųjų pirkimų tarnybos leidimą, išduoti 48 sutikimai.

Kaip rodo statistika, prieš įsigaliojant šiam reikalavimui per vieną paskutinį 2011 m. ketvirtį sudarytų vidaus sandorių apimtis viršijo per tris metų ketvirčius sudarytų vidaus sandorių apimtį: I-III ketv. sudarytų vidaus sandorių vertė siekė 310 mln. Lt, o tik per IV ketv. sudaryta vidaus sandorių už 418,3 mln. Lt, atitinkamai vidaus sandorių skaičius I-III ketv. siekė 239, o per IV ketv. – 273.

VPT primena, kad vidaus sandoriai – Viešųjų pirkimų įstatymo išimtis. Jie gali būti sudaromi tik su perkančiajai organizacijai priklausančia ir jos kontroliuojama įmone, kuri beveik visą veiklą (ne mažiau 90 proc.) vykdo perkančiosios organizacijos naudai. Tokie ne viešo konkurso būdu sudaromi sandoriai mažina konkurenciją ir skaidrumą, todėl galimi tik griežtai laikantis šių įstatyme numatytų sąlygų.

Daugiausia vidaus sandorių pernai sudarė akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“. Šios bendrovės bendra 2011 m. sudarytų vidaus sandorių vertė siekė 379,4 mln. Lt, o skaičius – 264, ir tai sudarė daugiau kaip pusę (52 proc.) bendros pernai sudarytų vidaus sandorių vertės ir skaičiaus. Bendrovė daugiausia vidaus sandorių pagal vertę (už 285,3 mln. Lt) sudarė su bendrove „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“, o pagal skaičių (115) --  su bendrove „Geležinkelio tiesimo centras“.

Antroje vietoje pagal sudarytų vidaus sandorių skaičių – Vilniaus miesto savivaldybė, pernai sudariusi 144 vidaus sandorius, kurių bendra vertė – daugiau kaip 22 mln. Lt.

informacija
VILNIAUS LOKOMOTYVŲ REMONTO DEPAS, UAB
Vadovas: Valentas Stadalnykas Darbuotojų sk.: 1064 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
LIETUVOS GELEŽINKELIAI, AB
Vadovas: Mantas Bartuška Darbuotojų sk.: 7974 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką