TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiausiai Lietuvoje šįmet investavo Norvegija ir JAV

Dilema investuotojams: racionalus protas ar religinės dogmos?
Photos.com nuotr. / Investicijos
Šaltinis: 15min
0
A A

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ per pirmąjį 2014 m. pusmetį į Lietuvą pritraukė 13 naujų investicinių projektų. Investuotojai jau įsipareigojo sukurti 1423 naujas darbo vietas. Planuojamų naujų darbo vietų skaičius – beveik dvigubai didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu 2013 metais.

2013 m. „Investuok Lietuvoje“ buvo pasiekusi geriausius rezultatus nuo veiklos pradžios – per metus pritraukti 22 nauji projektai, įsipareigoję sukurti 1547 naujas darbo vietas – 37 proc. daugiau nei 2012 m. Per 2013 m. pirmąjį pusmetį buvo pritraukta 13 naujų projektų, kuriuose sukurtos 777 naujos darbo vietos. Tuo pačiu laikotarpiu šiemet taip pat pritraukta 13 naujų projektų, tačiau planuojamų sukurti darbo vietų skaičius siekia 1423 – 83 proc. daugiau nei pernai.

Daugiausia investicinių projektų per pirmąjį 2014 m. pusmetį pritraukta iš Norvegijos ir JAV. 

Tarp 2014 m. pritrauktų projektų pirmauja investicijos į gamybos sektorių. 2014 m. į gamybos sektorių pritraukti 6 investiciniai projektai, kurie visi kartu sukurs daugiau nei 520 naujų darbo vietų. Pavyzdžiui, veiklą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pavasarį pradėjo Norvegijos naftos ir dujų technologijų gamintoja „Advantec“. Įsikurdama įmonė ketino Lietuvoje sukurti 25 naujas darbo vietas, tačiau netrukus po veiklos pradžios jau žvalgėsi daugiau darbuotojų. Apie plėtrą Kaune taip pat paskelbė Suomijos gelžbetonio jungčių gamintoja „Peikko“: 2006 m. veiklą Lietuvoje pradėjusi įmonė į naują gamybinį pastatą investuoja 17 mln. litų. Planuojama, kad plėtra leis sukurti 60 naujų darbo vietų.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, vis daugiau investuotojų Lietuvoje ieško ne mažos gamybos kainos, bet kompetencijų: „Jau seniai nebesame pigios gamybos šalis, tačiau vis labiau vertinamos mūsų kompetencijos, logistikos infrastruktūra ir patogi geografinė padėtis. Anksčiau į gamybą Lietuvoje investavusios įmonės į Lietuvos padalinius perkelia ne tik atskirų detalių, bet ir techniškai sudėtingesnę viso produkto gamybą. Naujai ateinantys investuotojai taip pat ieško apdirbamosios pramonės, galinčios užtikrinti nepriekaištingą tikslumą“, – teigia A. Arnašius.

Lietuva išlieka populiaria vieta investicijoms į paslaugų centrus. Per pirmąjį 2014 m. pusmetį pritraukti trys stambūs investiciniai projektai, kurie kartu sukurs daugiau nei 800 naujų darbo vietų. Tarp jų – stambų paslaugų centrą Kaune steigianti JAV įmonė „Intermedix“. Duomenų bazių ir IT paslaugas sveikatos apsaugos sektoriui teikianti įmonė Lietuvą pasirinko pirmajam savo biurui Europoje. Taip pat neseniai paskelbta apie naujai steigiamą kredito valdymo įmonės „Lindorff“ paslaugų centrą. Dar kelios užsienio įmonės domisi galimybėmis steigti paslaugų centrus Lietuvoje.

Šioje srityje Lietuva turi didžiulį neišnaudotą potencialą: Krokuvoje 10 tūkst. gyventojų tenka 91 dirbantis paslaugų centruose, Vilniuje – 61, o Kaune – tik 13. „Pagrindiniai aspektai, pritraukiantys investicijas į paslaugų centus: išvystyta ryšių infrastruktūra ir keliomis kalbomis kalbantys specialistai. Pastebime, kad vis daugiau įmonių į Lietuvą nori perkelti sudėtingesnes funkcijas. Tačiau tokių investicijų pritraukimui būtina, kad darbuotojai kalbėtų keliomis kalbomis. Šiuo metu ypač paklausios skandinavų, vokiečių kalbos“, – teigia A. Arnašius.

Daugiausia investicinių projektų per pirmąjį 2014 m. pusmetį pritraukta iš Norvegijos ir JAV. Tai – vienos iš prioritetinių investicijų pritraukimo rinkų, kuriose taikomos proaktyvios rinkodaros priemonės. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką