Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dauguma gyventojų mano, kad valstybė privalo gyventojus skatinti kaupti pensijai

Litai
BFL/Edgaro Anisimenko nuotr. / Litai
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau nei pusė arba 51 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad valstybė privalo gyventojus skatinti kaupti pensijai ir tik maždaug trečdalis arba 34 proc. lietuvių mano, kad jų sprendimui, ar kaups pensiją, valstybės skatinimas neturi įtakos, rodo „Aviva“ grupės užsakymu atlikto tarptautinio tyrimo rezultatai.

„Vertinant bendrus Europos šalių tyrimo rezultatus, matome, kad lietuviai valstybės sudarytas palankias sąlygas kaupti savo ateičiai vertina labiausiai iš visų kitų tyrime dalyvavusių Europos šalių gyventojų. Viena to priežasčių yra labai jaunos taupymo ir investavimo tradicijos mūsų šalyje, kita priežastis – vis dar gana mažos žmonių pajamos, iš kurių be jokio valstybės skatinimo sukaupti saugiai finansinei ateičiai būtų tikrai sunku“ , – tyrimo rezultatus komentuoja „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Kad valstybės parama kaupiant senatvei yra vienintelis faktorius, kodėl jie kaupia senatvei, nurodė 31 proc. italų, 29 proc. lenkų, 26 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų, 20 proc. prancūzų.

Tyrimo Lietuvoje duomenys rodo, kad valstybės parama kaupiant lėšas senatvei yra svarbesnė moterims – taip nurodė 54 proc., kai taip nurodžiusių respondentų vyrų buvo 48 proc.

„Vienas iš būdų kaip valstybė ragina gyventojus investuoti į ilgalaikes taupymo priemones yra gyventojų pajamų mokesčio lengvata, kuri kaupiantiems, pavyzdžiui, per gyvybės draudimą leidžia kasmet susigrąžinti tam tikrą investuotų pinigų sumą, todėl tai gyventojams tampa paskata ne tik pajausti naudą iškart, bet ir kaupti ilgesniam laikotarpiui“ , – sako A.Grabinskė.

Apklausą apie vartotojų taupymo įpročius „Aviva“ grupės užsakymu dvylikoje Šiaurės Amerikos, Azijos ir Europos šalių atliko tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“ . Lietuvoje buvo apklaustas iš viso 1001 respondentas, tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki daugiau nei 55 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką