Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Davosas laukia tik V.Adamkaus

Prezidentas Valdas Adamkus šį mėnesį vyks į kasmetinį pasaulio ekonomikos forumą Davose. Pernai kvietimą jame apsilankyti gavo ir tuometis premjeras, šįkart Vyriausybės vadovas nekviečiamas.
Valdas Adamkus
Valdas Adamkus / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Apsilankyti garsiame Šveicarijos kurorte rengiamame forume, į kurį kasmet susirenka pasaulio elitas, po palyginti didelės pertraukos Lietuvos atstovai pakviesti tik pernai. Forumo įkūrėjo ir vykdomojo direktoriaus Klauso Schwabo kvietimą V.Adamkus gavo pernai rugsėjo pradžioje. Lietuvos vadovas organizatoriams neseniai patvirtino dalyvausiantis sausio 28 – vasario 1 dienomis vyksiančiame renginyje. „Prezidentas vyksta ne tik kitų pasiklausyti, bet ir aktyviai dalyvauti. Jis forume sakys kalbą, tačiau dar nežinoma, kuriame iš renginių. Programa derinama“, – LŽ sakė prezidento patarėjas Simonas Šatūnas.

Forumo internetiniame tinklalapyje skelbiama, kad dalyvauti jame jau sutiko 42 šalių ar Vyriausybių vadovai. Paprastai šis renginys pritraukia ir žymių visuomenės veikėjų, verslo lyderių, mokslininkų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, dvasinių vadovų. Šiemet Davose laukiama pustrečio tūkstančio dalyvių.

Pagrindinė renginio tema - pasaulį drebinanti finansų krizė. Praėjusiais metais dalyvauti forume buvo kviestas tuometis premjeras Gediminas Kirkilas, tačiau į Davosą jis nevyko - pasirinko viešnagę Azerbaidžane. Premjeras teisinosi į Šveicariją nevykstantis ne dėl anksčiau suplanuoto vizito. Pasak jo, paprastai šaliai šiame forume atstovauja tik vienas iš vadovų.

Kvietimas į šių metų renginį Vyriausybės nepasiekė. Tai LŽ patvirtino Vyriausybės kanceliarijos Užsienio politikos skyriaus vedėjas Vaclovas Šalkauskas. „Siūlyčiau keletą dienų luktelėti, galbūt dar jo sulauksime. Neskubėčiau daryti išvadų“, – sakė jis. Tačiau premjero Andriaus Kubiliaus padėjėja Jarda Paukštienė vėliau LŽ patikino, kad kvietimas į šių metų forumą neatėjo nei anksčiau Vyriausybei vadovavusiam G.Kirkilui, nei dabartiniam premjerui A.Kubiliui. „Esama praktikos, kad kvietimai į tokio lygio renginius siunčiami net prieš pusmetį“, – sakė ji.

Į Davose vykstantį renginį Lietuvos vadovai nebuvo kviečiami kelerius metus, kai šalies prezidentu tapo vėliau per apkaltą iš šio posto pašalintas Rolandas Paksas. Net po šio įvykio dar kelerius metus Lietuva buvo ignoruojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius