TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dažniausiai keliautojų planus jaukia sveikatos problemos ir pasiklydęs kelionės bagažas

Atostogos
„Shuterstock“ nuotr. / Atostogos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojai kasmet ne tik aktyviau keliauja po užsienio šalis, bet ir naudojasi kompensacijomis už kelionių metu patirtas žalas. Per pirmuosius 5 šių metų mėnesius „Swedbank“ kredito mokėjimo korteles turintys gyventojai gavo daugiau nei 950 tūkst. litų kelionių draudimo išmokų, o skaičiuojant nuo 2012 m. pradžios, tokių kompensacijų jau išmokėta apie 3,9 mln. litų.

„Užsienio kelionių metu gyventojai neretai patiria netikėtų išlaidų dėl sveikatos problemų, kelionės planus gali sujaukti ir atšauktas ar vėluojantis lėktuvo skrydis, pasiklydęs kelionės bagažas. Dažnai keliaujantys gyventojai jau įprato su savimi turėti kredito mokėjimo kortelę, kuri suteikia galimybę ne tik rezervuoti nakvynę viešbutyje ar išsinuomoti automobilį, bet ir suteikia draudimą nuo įvairių netikėtumų bei kompensuoja kelionės metu patirtus nuostolius“, – sako „Swedbank“ mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Orinta Žvirzdinė.

Didžiausios kompensacijos – medicinos išlaidoms

„Swedbank“ duomenimis, kelionių draudimu nuo 2012 m. pradžios pasinaudojo daugiau nei 2,7 tūkst. kredito mokėjimo korteles turinčių gyventojų. Pusė iš jų dėl kompensacijos kreipėsi patyrę neplanuotas medicinos išlaidas. Šių išlaidų draudimo išmokos siekia daugiau nei 2,2 mln. litų. Už bagažo vėlavimą gyventojams „Swedbank“ išmokėjo beveik 730 tūkst. litų, dėl kelionės vėlavimo – virš 500 tūkst. litų. 

Vidutinė kelionių draudimo kompensacijos suma „Swedbank“ kredito korteles turintiems gyventojams šiuo metu siekia daugiau nei 1,4 tūkst. litų. Viena didžiausių sumų dėl gyventojo patirtų sveikatos problemų viešint užsienyje siekė 96 tūkst. litų.

Draudimu pasinaudoja ir apsipirkę

Kaip teigia O. Žvirzdinė, kredito korteles turintys žmonės jomis naudojasi ne tik kelionių užsienyje metu, bet ir atsiskaitinėdami Lietuvoje: „Pastebime, kad kredito mokėjimo korteles turintys žmonės aktyviau apsiperka įprastose ir elektroninėse parduotuvėse. Pirkdami ilgalaikio naudojimo daiktus tokiu būdu žmonės taip pat gali pasinaudoti papildomomis kredito kortelės garantijomis bei draudimu“.  

„Swedbank“ duomenimis, per pirmuosius 5 šių metų mėnesius kredito korteles turintys gyventojai jau spėjo gauti daugiau nei 70 tūkst. litų pirkinių draudimo išmokų už įvairius su įsigytomis prekėmis susijusius finansinius nuostolius ar žalas. Vidutinė „Swedbank“ pirkinių draudimo išmokos suma šiuo metu siekia apie 550 litų.

Photos.com nuotr./Kredito kortelė
Photos.com nuotr./Kredito kortelė

„Dažniausiai kompensacijas žmonės gavo už daiktų vagystes iš automobilių, taip pat išmaniųjų įrenginių vagystes ar technines problemas, kuomet sugenda ar sudūžta jų išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, taip pat fotoaparatai“, – komentuoja O. Žvirzdinė. 

Lietuvoje pirkinių draudimas gyventojams taikomas mokėjimą už pirkinius atliekant kredito kortele ar atsiskaitant banko pavedimu iš kredito kortelės sąskaitos. Toks pirkinių draudimas galioja 90 dienų nuo atsiskaitymo su pardavėju dienos. 

Kompensaciją už patirtą pirkinių žalą gyventojai gali gauti tuo atveju, jei įsigyti pirkiniai sudūžta, juose randamas brokas ar pirkinius gyventojai praranda dėl vagystės. Be to, bankas taip pat kompensuoja lėšas, jei gyventojai pirkdami internetu pakliūna į sukčių pinkles ir sumoka už prekes, kurios pirkėjų nepasiekia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Atostogos Turizmas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką