Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 23:11

„DBRS Morningstar“ agentūra patvirtino Lietuvos turėtą skolinimosi reitingą

Tarptautinė kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą A (aukštą) ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą.
Investicijos
Investicijos / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Ekonomika

„DBRS Morningstar“ agentūros ekspertų vertinimą lėmė stabili šalies makroekonomikos būklė ir fiskalinė aplinka, santykinai maža valstybės skola lyginant su BVP. Lietuvos sprendimą nutraukti naftos ir dujų importą iš Rusijos agentūra vertina kaip svarbų žingsnį stiprinant šalies energetinį saugumą. Tuo tarpu stabilios perspektyvos patvirtinimas atspindi „DBRS Morningstar“ įsitikinimą, kad pagerėjęs Lietuvos ekonomikos atsparumas atsveria Rusijos invazijos į Ukrainą keliamus iššūkius.

Paskutinį kartą „DBRS Morningstar“ Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjo pernai lapkritį – pakėlė iš A į A (aukštą) su stabilia reitingo perspektyva.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Moody’s Investment Service“ šių metų balandį patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą A2 ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą. „Fitch Ratings“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A“ (stabili perspektyva), „S&P Global Ratings“ – „A+“ (stabili perspektyva).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką