TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį privalu iki vasario 1-osios

Būstas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Būstas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad mokesčių mokėtojai – fiziniai ir juridiniai asmenys – 2010 m. nekilnojamojo turto mokesčio (toliau – NTM) deklaraciją apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms turi pateikti ir mokestį sumokėti iki šių metų vasario 1 dienos.

Planuojama, kad šiais metais NTM bus sumokėta daugiau nei 260 mln. litų. Praėjusiais metais NTM mokėtojai sumokėjo beveik 300 mln. litų, o 2009 m. – 270,5 mln. litų, teigiama išplatintame pranešime.

VMI primena, kad NTM už praėjusius metus privalo deklaruoti ir jį sumokėti juridiniai asmenys bei dalis gyventojų (fizinių asmenų). NTM mokamas už juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį jie yra neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmę naudotis iš fizinių asmenų.

„Mokesčių mokėtojai – fiziniai asmenys NTM privalo deklaruoti ir jį sumokėti už gyvenamąsias patalpas, sodų, garažų statinius, fermas, šiltnamius, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio arba žuvininkystės ir inžinerinius statinius, jei jie naudojami individualiai ekonominei veiklai, o su šiuo nekilnojamuoju turtu susijusios išlaidos ar pridėtinės vertės mokestis atskaitomas“, – primena VMI prie FM Teisės departamento direktorė Vilma Vildžiūnaitė.

Kitos paskirties statiniai (pvz., administracinės, viešbučių, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto ir t.t.), priklausantys fiziniams asmenims, apmokestinami NTM, neatsižvelgiant į tai, ar jie yra naudojami kokioje nors ekonominėje ar individualioje veikloje, ar ne. NTM už tokius statinius ir patalpas taip pat privalo mokėti jų savininkai – fiziniai asmenys.

NTM gyventojams nereikia mokėti už statinius, jei juos naudoja:

1) kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat socialinei globai bei rūpybai;
2) pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti;
3) švietimo darbui;
4) teikiant laidojimo paslaugas arba esantis kapinių teritorijoje;
5) fizinio asmens, turinčio meno kūrėjo statusą, naudojamos kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai.

Taip pat neapmokestinami tinkamai naudoti nepripažinti statiniai, jeigu jie nėra faktiškai naudojami.
VMI atkreipia dėmesį, jog š. m. sausio 7 d. Finansų ministro įsakymu (toliau – Įsakymas) susiaurintas Paslaugų žemės ūkiui, iš kurių gautos pajamos laikomos pajamomis iš žemės ūkio, sąrašas, taikomas apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 ir vėlesnių metų mokestinių laikotarpių pajamas. Naujai patvirtintame sąraše numatyta mažiau tokių paslaugų, iš kurių gautos pajamos yra laikomos pajamomis iš žemės ūkio veiklos. Apskaičiuodami NTM ūkininkai ir ūkininkams paslaugas teikiančios bendrovės turėtų pasitikrinti ar pagal naujai patvirtintą sąrašą, naudojant turimą NT, gaunamos pajamos yra pripažįstamos iš žemės ūkio gautomis pajamomis ir joms yra taikomos mokestinės lengvatos.

VMI ragina ūkininkus, ūkininkams paslaugas teikiančias bendroves bei asmenis teikiančius juridines paslaugas ūkininkams, prieš deklaruojant nekilnojamąjį turtą ir sumokant mokestį pasitikrinti kokios Įsakyme numatytos pajamos yra laikomos pajamomis gautomis iš žemės ūkio. Tą jie gali padaryti paskambinę Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 (išsami informacija: 2011 m. sausio 7 d. Lietuvos Respublikos finansų ministro 2010 m. gruodžio 31 d. įsakymas Nr. 1K – 414 „Dėl paslaugų žemės ūkiui, iš kurių gautos pajamos laikomos pajamomis iš žemės ūkio veiklos, sąrašo patvirtinimo“).

NTM tarifas, kurį nustato kiekviena savivaldybė atskirai, gali kisti nuo 0,3 procento iki 1 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės, be to savivaldybės savo biudžeto sąskaita gali atleisti mokesčių mokėtojus nuo šio mokesčio. Visų savivaldybių nustatyti NTM tarifų dydžiai skelbiami mokesčių inspekcijos interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1095456.

Visą reikiamą informaciją apie NTM gyventojai gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, apsilankę VMI svetainėje www.vmi.lt bei pasinaudodami konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje (KMDB) sukaupta medžiaga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mokesčiai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką