Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Deklaruoti pasėlius ir teikti paraiškas galima dar mėnesį

Žemė
BFL nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Ekologinis ūkininkavimas“ dalyviai kasmet deklaruodami žemės ūkio naudmenas ir pasėlius turi teikti ir paraiškas paramai gauti.

Šiemet paraiškas ekologinei gamybai sertifikuoti jie gali teikti, kol trunka deklaravimas – iki birželio 15 dienos. Paraiškų teikimo terminas buvo pratęstas mėnesiu Žemės ūkio ministro gegužės 16 d. įsakymu.

Pirmosios paraiškos administruojamos greičiau

Paraiškas kartu su deklaracija iki birželio 15 dienos gali teikti ir kitų KPP su plotu susijusių priemonių dalyviai, gaunantys paramą pagal priemones „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000“ išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“ (žemės ūkio paskirties žemėje), „Natura 2000“ išmokos“ (miškų teritorijoje), „Miškų aplinkosaugos išmokos“, „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas „Kraštovaizdžio tvarkymas“ ir „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai skatina ūkininkus anksčiau teikti paraiškas, nes jos bus greičiau administruojamos. Negalintys patys teikti paraiškų, turėtų įgalioti tą padaryti kitus asmenis. Pasibaigus deklaravimui, deklaruoti ir teikti paraiškas bus galima iki liepos 11 d., tačiau tuomet  už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma bus mažinama vienu procentu.

Pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui (po liepos 11 d.), paraiška priimama tik tais atvejais, kai vėlavimas nepriklauso nuo pareiškėjo valios (pvz., pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai). Tokiais atvejais pareiškėjas ar jo įpėdinis per 10 darbo dienų nuo tada, kai atsiranda tokia galimybė, kartu su paraiška pateikia prašymą priimti pavėluotą paraišką ir vėlavimo priežasties pagrindimo dokumentus.

Tiesa, sertifikuoti ekologiniai ūkiai pavėluotai paraiškos teikti negalės - po birželio 15 d. pareiškėjų paraiškos ekologinei gamybai sertifikuoti nebebus priimamos.

Svarbi ir kontaktinė informacija

KPP su plotu susijusių  priemonių dalyviai, kaip ir pernai, bus informuojami trumposiomis SMS žinutėms. Priemonių dalyviams pranešama apie deklaracijose esančius neatitikimus, taip pat jie gauna informaciją apie tai, kad jiems jau apskaičiuota išmokų suma (konkrečią sumą pareiškėjai sužinos jau prisijungę prie informacinio portalo). Tiesa, taip informuojami bus ne visi pareiškėjai, o tik tie, kurie bendroje paramos paraiškoje nurodė mobilaus telefono numerį bei pasirinko būdą būti informuoti trumposiomis žinutėmis mobiliuoju telefonu. Be trumpųjų žinučių, pareiškėjai gali pasirinkti būti informuojami ir kitais būdais, pvz., raštu ar elektroniniu paštu.

Pareiškėjai, pasirinkę informavimo būdą, kuriuo jie bus informuojami  apie paraiškose ar kituose dokumentuose nustatytus neatitikimus bei klaidas, turėtų teisingai pateikti ir savo kontaktinius duomenis. Jei duomenys keistųsi, pareiškėjas juos gali pakeisti paraiškoje bet kada nuo paraiškos pateikimo iki lėšų pervedimo dienos. Už telefono numerio, adreso, banko sąskaitos numerio ir kitų pirmojo lapo duomenų taisymą nėra taikomos jokios sankcijos ir nemažinamas išmokų dydis.

 

15min.lt nuotr./KPF logotipas naujas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką