Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 24d. 22:26

Dėl Maskvos nurodymų gintaro nebegaunantys Lietuvos verslininkai ketina atleisti darbuotojus

Gintaras tituluojamas Lietuvos auksu.
Gido Igorio Osnač nuotr. / Gintaras tituluojamas Lietuvos auksu.

Dėl žaliavos stygiaus gintaro dirbinių gamintojai jau ima svarstyti apie darbuotojų atleidimus. Žaliavos monopolininkas kombinatas Kaliningrade prekybą gintaru sustabdęs daugiau nei pusmetį. Gamintojų teigimu, šįkart Karaliaučiaus sritis paiso ne vietos valdžios, o Maskvos nurodymų.

Lietuvos gintaro meistrai dar turi likučių, nes gandai apie užsidarysiantį tiekimą ėmė sklisti kone prieš metus ir užsipirkta daugiau, bet atsargos senka.

Palangiškių meistrų teigimu, stambesni gamintojai, samdantys dešimtis darbuotojų, ir turintys rimtų užsakymų Europoje bei Kinijoje, gali rimtai nukentėti.

Meistrų teigimu, kaip žiema, taip problemos su gintaru – tai karjerai Kaliningrade užšąla, tai valdžios rokiruotės. Ir nors dabar žaliavos negauna ne vien lietuviai, į Lietuvą esą kreiviau žiūrima.

Karaliaučiaus kombinatas pavaldus ne regioninei, o centrinei Rusijos valdžiai. „Tai yra Rusijos žaliava. Mes galime tik prašyti. Mes negalime reikalauti. Neduoda ne tik Lietuvai, jie ir lenkams bei kinams“, – sakė Gintaro gamintojų ir eksportuotojų asociacijos pirmininkas Šarūnas Davainis.

Lietuvos gamintojai savo viltis sieja su Lietuvos konsulatu Karaliaučiuje. Generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius pasikalbėti su kombinato vadovu tikisi kitą savaitę.

Gintaro paklausa pasaulyje – itin didelė. Paklausą sukėlė kinai.

Meistrų teigimu, rusai visa tai puikiai mato ir nori situaciją kuo geriau išnaudoti. Pirkti gintaro iš ukrainiečių lietuviams – sudėtinga, nes nėra pažinčių, šalis toli, suirutė, o ir prekiauja Ukraina tradiciškai su lenkais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką