-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl rekordinių paskolų palūkanų – R.Budbergytės siūlymas: valstybė žmonėms galėtų suteikti mokestinį kreditą

Augant būsto paskolų įmokoms, socialdemokratė Rasa Budbergytė siūlo apsvarstyti galimybę sukurti mokestinio kredito gyventojams sistemą. Parlamentarės teigimu, centriniams bankams didinant palūkanų normas, auga ir būsto paskolų įmokos, taigi dalis žemas ir vidutines pajamas gaunančių žmonių „atsidūrė spąstuose“, rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos pranešime žiniasklaidai.
Rasa Budbergytė
Rasa Budbergytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Jeigu valdantieji tik abejingai stebės dalies žmonių sudėtingą situaciją ir nieko nesiims, galime sulaukti pavojingos socialinės krizės ir skaudžių padarinių šalies ekonomikai. Juk kai kuriems gyventojams paskolos gali pabrangti ir du kartus. Sutinku, kad dalinti subsidijas nebūtų išmintinga: taip būtų didinama valstybės skola, naudojamos viešosioms paslaugoms reikalingos lėšos.

Ši situacija reikalauja lanksčių sprendimų – galime apvarstyti Vakaruose gana įprastą mokestinio kredito galimybę. Žmogus galėtų pasiskolinti tam tikrą sumą iš savo sumokėtų mokesčių – arba tam tikrą laiko tarpą mokesčių nemokėti, arba mokėti atitinkamai mažesnius mokesčius“, – sako socialdemokratė R.Budbergytė, pridurdama, kad apie tai kalba ir Lietuvos banko valdybos narys Raimondas Kuodis.

Svarbus vaidmuo – Valstybinei mokesčių inspekcijai

Anot Seimo narės, niekas negalėjo numatyti, kad tiek krizių ištiks vienu metu, nors jų poveikį buvo galima planuoti. Tačiau, pasak R.Budbergytės, „dabar negalime sau leisti tik skėsčioti rankomis“.

„Mokestiniu kreditu žmogus galėtų pasinaudoti tam, kad padengtų nebepakeliamą palūkanų padidėjimą. Nesumokėtus mokesčius jis grąžintų vėliau – pagal sudarytą susitarimą su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI). Principas toks: VMI gaunate virtualią sąskaitą, kurioje matosi, kiek esate sumokėję mokesčių ir kiek jums leidžiama iš tos sąskaitos pasiimti. Pavyzdžiui, iš mokesčių, sumokėtų per pastaruosius trejus metus, galėtumėte pasiskolinti, pavyzdžiui, penktadalį sumos“, – komentuoja buvusi finansų ministrė R.Budbergytė.

Anot politikės, valstybei iš to – tik nauda: žmonės, šeimos neatsidurs visuomenės užribyje, mažiau darbo antstoliams, be to, grąžindamas mokestinę paskolą, gyventojas įmokėtų šiek tiek daugiau. Tačiau, pasak R.Budbergytės, „jis išsaugotų būstą, neliktų skolingas bankams, išvengtų bankroto“.

Primename, kad Europos centriniam bankui (ECB) keliant palūkanas, didėja ir paskolų įmokos – ECB gruodžio 16 d. ketvirtą kartą padidino palūkanų normas. Lietuvoje išduodamų paskolų palūkanos priklauso nuo banko maržos bei tarpbankinės palūkanų normos EURIBOR, o dėl augančių palūkanų bankams skolinimosi kaštai didėja, todėl auga ir EURIBOR.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius