2026-06-25 09:08

Dėl smarkiai augančios paklausos Lenkija statys trečiąjį SGD terminalą

Lenkija Gdansko įlankoje pastatys antrąjį plūduriuojantį suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą po to, kai keturios įmonės užsisakė ilgalaikių pajėgumų planuojamame objekte, pranešė valstybinė įmonė „Gaz-System“, kuria remiasi visuomeninis transliuotojas TVP.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Wojciech Wrzesień / Alamy
Wojciech Wrzesień / Alamy

Tai bus jau trečias SGD terminalas šalyje po Svinouiscio terminalo ir pirmojo Gdansko terminalo. Jo eksploatacijos pradžia numatyta 2028 metų pradžioje. Jo pajėgumai buvo padidinti nuo 4,5 mlrd. iki 6,1 mlrd. kubinių metrų per metus, paklausai rinkoje viršijus pradinį pasiūlymą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą