TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: įžūli ataka prieš bankus ir gyventojus – sustabdyta

Dalia Grybauskaitė ir Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybei nusprendus perimti banko „Snoras“ akcijas, ketvirtadienį su prezidente pasitarimą rengia Vyriausybės, Lietuvos banko vadovai. Dalia Grybauskaitė teigia visiškai palaikanti sprendimą perimti banko akcijas.

Ketvirtadienį dėl banko „Snoras“ situacijos prezidentūros slenkstį vienas po kito mynė ministras pirmininkas Andrius Kubilius, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Su prezidente Dalia Grybauskaite pastarieji diskutavo, kaip nacionalizuojant „Snorą“ užtikrinti gyventojų interesus ir minimizuoti valstytės galimus nuostolius.

Dalios Grybauskaitės teigimu, ataka prieš bankinę sistemą ir gyventojų interesus buvo sąmoninga.

„Faktai rodo, kad per dvi dienas ryškiai pagreitėjo pinigų išvedimas iš Lietuvos“, – sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė paragino Seimą kuo greičiau priimti įstatymus, reikalingus siekiant nacionalizuoti banką ir pažadėjo juos iškart pasirašyti: „Veiksmai buvo atlikti operatyviai, savalaikiai, jie buvo būtini. Tai pigiausias būdas, kaip valstybė galėjo apsaugoti visą Lietuvos bankų sistemą ir žmonių nuosavybę.“

Veiksmas padėjo sustabdyti įžūlią ataką prieš Lietuvos bankinę sistemą ir prieš  Lietuvos žmonių interesus, – sakė prezidentė.

„Veiksmas padėjo sustabdyti įžūlią ataką prieš Lietuvos bankinę sistemą ir prieš  Lietuvos žmonių interesus. Todėl kviečiu ir raginu Seimą kuo greičiau priimt visą įstatymų paketą, kad galutiniai būtų užtikrintas bankinės sistemos stabilumas, žmonių interesai. Esu pasirengusi juos (įstatymus – 15min.lt) pasirašyti“, – pridūrė D.Grybauskaitė.

Paklausta, ar dėmesys atkreiptas į banko veiklą buvo ne per vėlai, D.Grybauskaitė atsakė susilaikysianti nuo tokio vertinimo, svarbu esą tai, kad vykdoma dabar: „Patikrinimas ir šiandieninis administratoriaus patikrinimas, kuris vyksta banke, parodys visą detalų vaizdą, kurį matysime vėliau. Tai, kad priimtas sprendimas labai svarbus, nes užkirstas kelias galimai finansinei manipuliacijai, tiek Lietuvos turtu, tiek žmonių pinigais.“

VIDEO: Prezidentė: valstybė garantuoja žmonių indėlių saugumą
Šis precedentas, prezidentės teigimu, demonstruoja, kad Lietuvoje ateityje nebus vietos nei lietuviškiems, nei tarptautiniams ar iš užsienio atvykusiems tarptautiniams spekuliantams ar manipuliantams.

Ataka prieš Lietuvoje veikiančius bankus esą greičiausiai buvo sąmoninga: „Asmeniškai manyčiau, kad taip, nes faktai, kurie parodo, kad šios savaitės pradžioje per dvi dienas ryškiai augo pinigų išvedimas iš Lietuvos, rodo, kad ataka buvo sąmoninga.“

Tarptautinio valiutos fondo pagalbos esą neprašysime. Prezidentė teigė neabejojanti, kad Lietuva susitvarkys pati, nes „Snoras“ užima tik apie dešimtadalį bankinės sistemos, lėšų pakanka, kad visiems Lietuvos indėlininkams, ne tik „Snoro“, yra garantuoja draudžiamoji suma 350 tūkst. Lt.

„Esu įsitikinusi, kad artimiausiomis dienomis, gal net ir anksčiau nei pirmadienį, „Snoro“ bankinė sistema ir bankomatai pradės veikti“, – pabrėžė prezidentė.

Priminsime, kad banką nuspręsta nacionalizuoti dėl galimai nusikalstamos jo vadovų veikos. Lietuvos bankas nustatė, kad banke trūksta apie 1 mlrd. Lt, todėl Vyriausybei buvo pasiūlyta perimti „Snoro“ akcijas.

Banko veikla sustabdyta iki pirmadienio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką