Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 15d. 14:08

Dešimt kredito unijų nukentėjusiems Ūkio banko klientams teikia beprocentes paskolas

Ūkio bankas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Ūkio bankas

Dešimt kredito unijų skirtinguose Lietuvos miestuose bei nutolusiuose regionuose pradėjo įgyvendinti pagalbos programą nukentėjusiems Ūkio banko klientams, kurie laikinai neteko pajamų ir negali pasinaudoti savo darbo užmokesčiu, pensijomis ir turimomis santaupomis. Šios unijos priklauso 63 kredito unijas vienijančiai Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai.

„Atsižvelgus į susidariusią situaciją kredito unijos padeda gyventojams, kurie dėl banko veiklos sutrikimų negali sumokėti mokesčių, įsigyti būtiniausių prekių bei paslaugų. Šiuo atveju privatiems asmenims suteikiama trumpalaikė vartojamoji paskola be jokių palūkanų. Be to, šiems klientams kredito unijose netaikomi arba taikomi tik simboliniai administravimo mokesčiai“, – teigia Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius. 

Pasak F.Dirginčiaus, kredito unijos siūlo pagalbą ir turintiems paskolas. Tokioms paskoloms siūlomas refinansavimas. „Refinansavimas reiškia tai, kad, Ūkio banko klientui, turėjusiam įsipareigojimų bankui, suteikiama paskola ir galimybė atsiskaityti su problemų turinčiu banku“, – paaiškina valdybos pirmininkas.  

Ūkio banko klientams pagalba bus teikiama iki to laiko, kuomet Ūkio bankas ar jo teisių perėmėjas atkurs banko funkcionavimą. Šiems klientams kredito unijose pakanka pateikti įrodymus apie tai, kad buvo Ūkio banko klientai ir naudojosi jo paslaugomis.

Pagalbos programą įgyvendinančios kredito unijos išsidėsčiusios šiuose miestuose ir su jais besiribojančiose savivaldybėse: Pareigūnų kredito unija (Vilnius), Kauno kredito unija ir Akademinė kredito unija (Kaunas), Utenos kredito unija (Utena), kredito unija „Germanto lobis“ (Telšiai), Ignalinos kredito unija (Ignalina), Kėdainių kredito unija (Kėdainiai), Biržų kredito unija (Biržai), kredito unija „Sūduvos parama“ (Marijampolė), Panevėžio kredito unija (Panevėžys).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką