Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

„Deutsche Bank“ sumokės JAV 95 mln. dolerių baudą mokesčių vengimo byloje

Didžiausias Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ susitarė su Jungtinių Valstijų teisingumo departamentu ir sutiko sumokėti 95 mln. JAV dolerių baudą mokesčių vengimo byloje, pranešė federalinis prokuroras.
„Deutsche Bank“
„Deutsche Bank“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Niujorko pietinės apygardos prokuroras Preetas Bharara (Pretas Barara) sakė, kad „Deutsche Bank“ naudojosi „priedangos“ bendroves ir atliko specialius paskaičiavimus“, kad išvengtų dešimčių milijonų JAV dolerių vertės mokesčių.

JAV valdžia „privertė „Deutsche Bank“ pripažinti savo veiksmus, kuriais buvo siekiama išvengti mokesčių, ir sumokėti Jungtinėms Valstijoms 95 mln. JAV dolerių prisiimant atsakomybę už tokį elgesį“, trečiadienį išplatintame pranešime sakė prokuroras.

Šios bylos šaknys siekia dar 2000 metus, kai bankas įsigijo JAV holdingo kompaniją „Charter“, turėjusią farmacijos bendrovės „Bristol-Myers Squibb“ akcijų. Siekdamas išvengti mokesčių Vokietijos bankas vėliau bendrovę „Charter“ pardavė „priedangos“ kompanijai, kuri „Charter“ likvidavo, o likusias „Bristol-Myers Squibb“ akcijas pardavė atgal Vokietijos bankui. O susidariusi 52 mln. JAV dolerių mokestinė skola liko „priedangos“ kompanijai.

Gruodį „Deutsche Bank“ sutiko sumokėti iš viso 7,2 mlrd. JAV dolerių, kad JAV teisingumo departamentas nutrauktų iškeltą bylą dėl banko vaidmens hipoteka užtikrintų vertybinių popierių rinkos krizėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius