Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 26d. 14:27

D.Grybauskaitė 2010-uosius vadina energetinės nepriklausomybės pradžios metais

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Uždarius senąją Ignalinos atominę elektrinę (IAE), kiti metai taps Lietuvos energetinės nepriklausomybės pradžios metais, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Interviu BNS šalies vadovė teigė, kad esant senajai jėgainei nė viena politinė jėga nedrįso pradėti realaus elektros rinkos kūrimo.

„Uždarius senąją Ignalinos AE, 2010-ieji taps energetinės nepriklausomybės pradžios metais. Lietuvos energetikos sistema buvo ir yra priklausoma nuo Rusijos, nes visi energetiniai ištekliai – ir dujų, ir elektros tiekimas – yra susiję su šia šalimi. Tokia priklausomybė nuo vienos šalies susidarė būtent dėl senosios elektrinės. Ją apraizgę interesai buvo pririšę Lietuvą prie Rusijos ir neleido vystyti nei alternatyvios energetikos, nei kurti elektros tinklų su Vakarų regionais“, – sakė D.Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, Ignalinos AE uždarymas reikš, kad šalis turės galimybę diversifikuoti energetikos šaltinius, kuriant naujas jungtis su Šiaurės ir Vakarų Europos šalimis.

„Pagaliau prasidės realus elektros rinkos kūrimas, kurio nė viena politinė jėga nedrįso pradėti esant senajai Ignalinos AE“, – teigė D.Grybauskaitė.

Pagaliau prasidės realus elektros rinkos kūrimas, kurio nė viena politinė jėga nedrįso pradėti esant senajai Ignalinos AE, – teigė D.Grybauskaitė.„Atsiradus elektros rinkai ir jungtims, pasieksime realią energetinę nepriklausomybę ir mūsų žmonėms nereikės mokėti ne tik Rusijos, bet ir Lietuvos monopolininkų diktuojamų kainų. Neabejoju, kad siekiant energetinio saugumo Lietuvai verta likti mišrios energetikos šalimi – atominės, konvencinės ir alternatyvios“, – sakė D.Grybauskaitė.

Vykdydama įsipareigojimus Europos Sąjungai (ES), Lietuva Vakaruose nesaugia laikomą Ignalinos AE uždarys metų pabaigoje. Vietoj jos Lietuva ketina statyti naują atominę elektrinę kartu su Latvija, Estija ir Lenkija.

D.Grybauskaitė „visuomenės klaidinimu“ pavadino reiškiamą kritiką dėl energetikos bendrovės LEO LT panaikinimo būdo, kai „NDX energijai“ iš LEO LT turto bus skirta 680 mln. litų kompensacija – tai suma, kurią „NDX energija“ sumokėjo 2003 ir 2004 metais privatizuodama VST.

„Reiškiama kritika klaidina visuomenę. Priešingai, nei teigia kritikai, šiuo susitarimu panaikinta ir LEO LT, ir pats sandoris, atkurta padėtis, kuri buvo ne tik iki atsirandant LEO LT, bet ir iki privatizuojant VST akcijas. Tai reiškia, kad Vyriausybei pasirašius restitucinį susitarimą valstybei grąžinamos visos „NDX energijos“ turėtos VST akcijos, LEO LT istorijoje padėtas taškas ir valstybei grąžintas visas energetikos sektorius“, – sakė D.Grybauskaitė.

„Pasiektas susitarimas geriausiu ir naudingiausiu visuomenei būdu atkuria teisingumą ir užtikrina, kad nė viena šalis viena kitai ateityje neturės jokių pretenzijų. Tai pavyzdys, kad klausimai tarp valstybės ir verslo gali būti sprendžiami dalykiškai ir objektyviai“, – teigė prezidentė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

49:36
01:16:19
04:11

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką