2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Didėja valstybės įmokos į antros pakopos pensijų fondus

2021 metais didėja valstybės skatinamosios įmokos į antros pakopos pensijų fondus, todėl auga ir tarifas pasirinkusiems laipsnišką kaupimą.
Pinigai
Pinigai / 123RF.com nuotr.

„2021 metais skaičiuojant valstybės skatinamąsias įmokas bus atsižvelgiama nebe į 2018 metų, o į 2019-ųjų vidutinį darbo užmokestį. Kadangi jis 2019 metais buvo didesnis nei 2018-aisiais, atitinkamai keisis ir valstybės paskata į gyventojų antros pakopos pensijų fondus“, – sakė „Luminor investicijų valdymas“ pensijų produkto vadovė Aistė Paliukaitė.

Papildomą kaupimą pensijai valstybė skatina savo įmokomis. Maksimaliai kaupiantiems gyventojams, kurių įmoka į antros pakopos fondą sudaro 3 proc. atlyginimo, valstybė papildomai kiekvieną mėnesį perveda 1,5 proc. užpraeitų metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

Dėl to valstybės įmoka paaugs nuo 18,02 iki 19,6 euro per mėnesį.

Pasirinkusiųjų kaupti laipsniškai įmokos pernai siekė 2,1 proc. jų atlyginimo, o valstybė prisidėjo 0,6 proc. 2018 metų VDU, arba 7,21 euro per mėnesį. Šiemet valstybė prisidės jau 0,9 proc. VDU, todėl jos įmoka sieks 11,76 euro.

Didės ir pačių kaupiančiųjų įmokos – jos augs nuo 2,1 iki 2,4 proc. jų darbo užmokesčio.

Kaip ir kasmet „Sodra“ 2021 metų pradžioje į antros pakopos pensijų kaupimą įtrauks naujus gyventojus, kurie iki šiol pensijų kaupime niekada nėra dalyvavę.

Pasiūlymus tapti antros pakopos pensijų kaupimo dalyviais atsitiktine tvarka parinktoje kaupimo bendrovėje gaus tie gyventojai, kurie į kaupimą nebuvo įtraukti anksčiau ir sausio 2 dieną turės darbo sutartį ar bus vykdantys savarankišką veiklą bei jaunesni nei 40 metų amžiaus.

Gyventojams apie įtraukimą į antros pakopos pensijų kaupimą bus pranešta per „Sodros“ asmenines gyventojų paskyras bei elektroniniu paštu, jeigu gyventojas bus nurodęs jį „Sodrai“. Taip pat vėliau gyventojai bus informuojami ir registruotais laiškais. Tie gyventojai, kurie dalyvauti pensijų kaupime nenorės, turės iki liepos pradžios apie tai pranešti „Sodrai“.

Šiuo metu antros pakopos pensijų kaupime dalyvauja 1,37 mln. šalies gyventojų. Pernai „Sodra“ iš viso į gyventojų sąskaitas pensijų kaupimo fonduose pervedė 417 mln. eurų, iš jų 125 mln. eurų sudarė valstybės paskatos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką