Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausiai kredito unijai – Vilniaus taupomajai kasai – iškelta bankroto byla

Didžiausia kredito unija – Vilniaus taupomoji kasa – paskelbta nemokia.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Didžiausia kredito unija – Vilniaus taupomoji kasa – paskelbta nemokia.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas praėjusį penktadienį kredito unijai „Vilniaus taupomoji kasa“ iškėlė bankroto bylą. Bankroto administratoriumi paskirta UAB „Verslo konsultantai“.

Teismas nustatė dviejų mėnesių terminą, per kurį kreditoriai galės pareikšti savo finansinius reikalavimus, atsiradusius iki iškeliant bankroto bylą, – skelbia Vilniaus apygardos teismas.

Bylos duomenimis, Vilniaus taupomoji kasa nuo 2013 m. birželio 30 d. nevykdo kapitalo pakankamumo normatyvo. Dėl to Lietuvos banko valdyba 2014 m. sausio 17 d. nutarimu šią kredito uniją pripažino nemokia, visam laikui atšaukė licenciją ir dėl bankroto bylos iškėlimo nutarė kreiptis į Vilniaus apygardos teismą. Be to, kol teismas iškels bankroto bylą ir paskirs bankroto administratorių, Lietuvos bankas Vilniaus taupomajai kasai apribojo teisę disponuoti bankų sąskaitose esančiomis lėšomis ir vertybiniais popieriais.

Šios kredito unijos bankroto administratoriumi teismas paskyrė Kaune registruotą bendrovę „Verslo konsultantai“.

Teismas įpareigojo kredito uniją „Vilniaus taupomoji kasa“ ne vėliau kaip per penkiolika dienų nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos perduoti bankroto administratoriui įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę ir visus dokumentus. Teismas taip pat areštavo visą Vilniaus taupomosios kasos nekilnojamąjį ir kitą ilgalaikį materialų turtą iki įsiteisės minėtoji nutartis.

Atsižvelgiant į tai, kad bankroto byla keliama kredito unijai, siekiant maksimaliai užtikrinti teisėtus kredito unijos ir jos kreditorių interesus, nutartis vykdytina skubiai.

Šią nutartį bylos šalys per dešimt dienų nuo jos priėmimo dienos gali apskųsti apeliacine tvarka.

Lietuvos banko pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo kredito unijai ,,Vilniaus taupomoji kasa“ buvo gautas sausio 20 d. Šį pareiškimą teismas priėmė sausio 22 d. nutartimi, pripažinęs, kad ieškovo pateikta išvada dėl minėtosios kredito unijos nemokumo bei balansinės ir kapitalo pakankamumo ataskaitos yra nevieša medžiaga, neteiktina susipažinti ir kopijuoti.

1997 m. rugsėjo 4 d. įkurta Vilniaus taupomoji kasa – ketvirtoji ir didžiausia kredito unija, kurios licenciją atšaukė Lietuvos bankas. Pernai vasario 15 d. Vilniaus apygardos teismas bankroto bylą iškėlė Nacionalinei kredito unijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką